Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Рождественское послание 2007 год
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Рождественское послание 2007 год Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
АРХІЄПИСКОПА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
І ШЕПЕТІВСЬКОГО АНТОНІЯ
Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Я сповіщаю вам велику радість,
яка буде для всіх людей…»(Лк.2,10-11).

Улюблені у Христі всечесні отці, чесні іноки й інокині, браття і сестри – усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами! З почуттям глибокої радості вітаю всіх Вас з великим і чудовим святом Різдва Христова – святом миру, радості та любові!
Людському роду прийшлось довго очікувати виконання обіцянок, даних Богом нашим прабатькам, гріх яких, відділив небо від землі, віддалив людину від Бога, зачинив двері раю для неї.
Більш як за дві тисячі років до Різдва Христова, за тверду віру і повну покірність Богу, Аврааму було Господом обіцяно, що із його потомства буде походити колись Спаситель: «Благословляться у Сімені твоєму всі народи земні»(Бит.22,18). Пізніше, з часом, пророки уже ясніше і докладніше передрікали прихід у світ Спасителя. І іудеї очікували, що їх Месія, тобто Христос, з’явиться неодмінно із роду Давида, що на Ньому здійсняться всі обіцянки, дані Богом Аврааму і пророкам ізраїльським.
І, дійсно, коли прийшла повнота часу, як передрікали пророки, здійснюються пророцтва усіх старозавітних пророків, які жили очікуванням Месії. Відбулася подія, на яку чекало і жило цим очікуванням людство, починаючи від Адама. Сам Бог прийшов на землю, щоб відкрити людині шлях до вічного життя. Хоч у великій таємниці відбулося народження Спасителя, але світ узнав про це від Ангела. «Я сповіщаю вам велику радість, яка буде для всіх людей, - говорить він пастухам, - бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Котрий є Христос Господь»(Лк.2,10-11).
Тому-то, нині у нас Божественний день, величний день, світлий день, велике і радісне свято! Це день, в який в перший раз в темряві життя людського засяяло Сонце правди – Христос Бог наш. Це день, з якого розпочинається оновлення пропащого у гріхах роду людського. Це день, в який Бог з’являється до людей, і люди опромінюються світлом істини, світлом добра, світлом любові і світлом правди.
В нинішній день Син Божий, приклонивши небо, прийшов на землю і став людиною для спасіння грішників, для порятунку від вічного вогню всіх людей, які увірують в Нього і всім серцем приймуть Божественне учення Його.
Втілення Сина Божого принесло нам на землю мир від Бога і благовоління Боже. Піснею «Слава у вишніх Богові, і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк.2,14) Ангели прославили втілення Сина Божого, в якому виявилась, перш за все, любов до нас.
О, яка ж велика милість Божа до нас, браття і сестри, яка радість, що у нас є Спаситель, Котрий Своїми стражданнями і смертю викупив нас від вічних мук пекла і відкрив нам райські двері. І цей - то Спаситель, і Господь наш Ісус Христос в нинішній день зійшов на землю. Ушануймо ж великий день цей Господній і згадуючи про таку невимовну милість Божу, забудемо наше горе, наші нестатки й нужду, і з’єднаймось усі, і багаті й бідні, в радісній подяці Отцю Небесному, Який змилувався над нами, грішними, і послав нам Єдинородного Сина Свого, - всі одностайно заспіваймо похвальну пісню Господу, як закликає нас Свята Церква : «Христос рождается – славіте, Христос з небес – срящите, Христос на земли - возносітеся, пойте Господові вся земля і веселием воспойте людие, яко прославися!».
Сьогодні ми, підводячи підсумки минулого 2006 року, вступаючи в Новий Рік милості Божої, подякуємо також Богу за Його благовоління і милість до нашого народу, нашої Церкви і нашої молодої незалежної Держави. Піднесімо Йому свої молитви, щоб наступаючий Новий Рік був благословенним і успішним для кожного із нас і всіх людей.
Прожитий рік для нашої Хмельницької єпархії, не зважаючи на всі труднощі, був успішним. Наша Церква продовжувала свою місію на Поділлі, ведучи людей до спасіння.
В нашій єпархії продовжується відродження церковного життя – тож, в минулому році мною було освячено 10 нових храмів, будуються нові і реставруються діючі храми, відроджується чернече життя в монастирях, відкриваються нові недільні школи. Подавалась допомога бідним, інвалідам і ветеранам, домам пристарілих, лікарням і дітям - сиротам. Велась робота із студентами, військовослужбовцями і людьми позбавленими волі і громадськими організаціями. Єпархія приймає участь в різних науково – практичних семінарах, конференціях і круглих столах, присвячених проблемам сучасності і формуванню правильного світогляду молоді.
Великим духовним піднесенням православних подолян стало відвідання приходів частинами мощів прп. Отців Києво–Печерських, Іова Почаївського, святителя Луки, Архієпископа Кримського, блаженної Мотрони Московської та великомученика і цілителя Пантелеймона.
Особливу радість відчули ми від молитовного спілкування із Блаженнійшим митрополитом Київським і всієї України Володимиром, який відвідав нашу єпархію 2-3 жовтня минулого року і молився разом з нами в свято-Покровському кафедральному соборі. В ці дні Господь сподобив мене відзначити 60-річний ювілей життєвого шляху, а участь в звершеній події керівництва області, міста, районів, народних депутатів усіх рівнів, силових структур і громадськості засвідчили той високий авторитет, який має наша Церква на Поділлі. Ми дякуємо Богу за Його милість. Нехай воздасть Господь і Вам, браття і сестри, сторицею за Вашу підтримку і молитви.
Сердечно вітаю вас, мої дорогі і улюблені отці, браття і сестри, ще раз зі святом Різдва Христова і Новим 2007 Роком! Бажаю Вам міцного здоров’я, духовного удосконалення і благополуччя! Нехай світло Різдвяної зірки осяє Ваші душі і серця світлом правди, миру і любові, які царили над Віфлеємом в ту святу і історичну ніч, коли лунав ангельський спів:

«Слава у вишніх Богові, і на землі мир, в людях благовоління!».

Різдво Христове
2006-2007
м. Хмельницький

Архієпископ Хмельницький і Шепетвський

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.