Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Обращения arrow ЗВЕРНЕННЯ 25.04.2017
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

ЗВЕРНЕННЯ 25.04.2017 Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageМИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
АНТОНІЯ

до організаторів та учасників науково-практичної конференції:
«Духовні витоки Поділля:
Церква та релігійні діячі в історії краю»

Приємно, що на Поділлі ми маємо плеяду видатних релігійних діячів, які поповнили скарбницю досягнень краю високими зразками духовної творчості. Ці люди були справжніми світочами Православ’я Подільської землі, адже вони у різні історичні епохи, силою дії Духа Святого, явилися взірцем для сучасників і нащадків, завдяки міцній, непохитній вірі, богословській мудрості, місіонерській та просвітницькій праці.
Як відомо, специфіка нашого Подільського регіону полягає у тому, що наша земля в минулі часи була своєрідною прикордонною зоною з дикими степами, де кочували різні варварські племена. У той час, коли в інших землях успішно розвивалися мистецтво, наука, друкарська справа, що спонукало й культурний розвиток, подоляни мусили боронити рідну землю від чисельних набігів диких орд, часто записуючи історію не чорнилами на папері, а власною кров’ю на полях боїв та стінах оборонних фортець…
Згадуючи про видатних постатей нашої землі, слід, насамперед, пригадати людей, які у різні епохи, свідчачи про свою віру, прийняли мучеництво, прославивши Господа не лише своїм життям, але й своєю смертю. Це такі постаті як новомученик і сповідник землі нашої Св. Амвросій (Полянський), і єпископ Валеріан (Рудич), і протодиякон Климентій (Кучаровський), і священик Григорій Сільвеструк, і багато-багато інших. Наш борг пам’ятати їх і просити про молитви за нас грішних перед престолом Всевишнього.
Далі пригадаємо імена подвижників на науково-богословській та просвітницькій ниві. Це наш сучасник – нині спочилий у Господі Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан), це Мелетій та Герасим Смотрицькі, і уродженець Проскурова професор-протоієрей Василь Зеньковський, історики Аполлоній Сендульський та Юхим Сецінський, і Арсеній Сатанівський, і протоієрей Михайло Орловський (цього року виповнюється 210 років від дня його народження) та інші церковні діячі, які народилися та несли свою місію на Поділлі і у різні історичні епохи та зробили внесок у науку, педагогіку та історію краю, сприяючи культурному зросту і духовному формуванню не лише сучасників, але й багатьох поколінь нащадків.
Проведення такого важливого вченого зібрання вважаю надзвичайно корисним, адже його робота сприяє плідній дискусії між науковою і творчою інтелігенцією, педагогами, студентами, учнями, священнослужителями та вірними різних конфесій, роблячи внесок у популяризацію християнської спадщини та складаючи позитивний вплив на суспільство у цілому та підростаюче покоління зокрема.
Тож, заради прийдешніх поколінь, є дуже важливим сьогодні вивчати спадок невтомних трударів духовної просвіти минулого, які є взірцем для усіх нас!
На усіх учасників конференції закликаю Боже благословення. Нехай плідна праця вченого зібрання стане черговим кроком на шляху ретельного вивчення та популяризації досягнень релігійних діячів Подільського краю!
Бажаю усім плідної роботи, успіхів, натхнення та втілення усіх нових творчих задумів!
Закликаю на Вас Боже благословення: нехай неупереджений обмін думками слугує на благо Держави, Церкви та на користь кожного з нас!

З повагою

Керуючий
Хмельницької єпархії УПЦ

+ АНТОНІЙ,
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

25 квітня 2017 рік.
м. Хмельницький.

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.