Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2017 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2017 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

Image « Це день, що його створив Господь, -
радіймо і тішмося в нім!»
(Пс.117.24)

Улюблені у воскреслому Господі всечесні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття і сестри і усі мої дорогі й вірні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами! У цей радісний і святий день вітаю всіх Вас з великим і світлим святом Воскресіння Христового вічно живими словами, що йдуть від апостольських часів:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Нині ми згадуємо найважливішу подію в земному житті Господа нашого Ісуса Христа і саму радісну подію в житті людського роду - воскресіння з мертвих Христа Спасителя і перемогу Його над смертю.
Сьогодні в священному захваті, духовній радості і благоговійному трепеті перед таємницею Воскресіння, весь християнський світ урочисто святкує Пасху Христову.
І в ці священні для кожної православної людини дні, Воскреслий Господь збирає всіх нас в храмах, щоб ми могли відчути невимовне блаженство цього найбільшого торжества і прославити Того, Хто дарував нам цю ні з чим незрівнянну радість, цей безцінний дар Божественної любові.
Немає в світі іншої такої радості, яка б порівнялася з радістю про Воскреслого Господа Ісуса, і немає більш гідного приводу для духовного піднесення, ніж звістка про найбільшу перемогу Христа над смертю і над дияволом.
Цю всесвітню подію беззаперечно і переконливо засвідчили ангели (Мф.28,5-6; Мк.16,6), жінки-мироносиці (Мф.28,9), апостоли, римські воїни (Мф.28,4-14) , а також ті учні Христові, яким безпосередньо з’являвся Сам Господь (1Кор.15,5-7).
І Свята Церква в «цей день, що його ж створив Господь» (Пс.117, 24) закликає своїх чад «радіти та тішитись», закликає нас відкласти в сторону журбу і земні турботи, пробачити ворогів наших, забути взаємні обіди і образи, бо сьогодні день радості і тріумфу, сьогодні - Пасха Христова.
А святитель Іоанн Златоуст в своєму « слові на Пасху» запрошує всіх: «Увійдіть всі в радість Господа свого: і перші, і другі ... багаті і бідні ... ті, що стримувались і ледачі ...ті, що постилися і ті, що не постилися ... - всі сприйміть багатство благості!».
Слухаючи ці заклики і святкуючи Пасху Христову, будемо радіти ні з чим незрівнянною великою радістю, бо тільки в Великодні дні більше, ніж в інший час, відчувається сила Воскресіння Христового, та сила, яка перемогла владу темряви, звільнила душі з пекла, відкрила двері раю, перемогла узи смерті, влила життя і світло в душі віруючих.

Дорогі й улюблені отці, браття і сестри!

Святкуючи Пасху Христову, будемо примножувати нашу пасхальну радість, будемо прагнути бути свідками Христової істини, Його Воскресіння.
У нинішній непростий час, коли в нашій земній Батьківщині неспокійно, коли на сході країни йдуть бойові дії, нам з Вами як ніколи потрібна ця дарована Воскреслим Христом духовна радість і любов.
Заради воскреслого Христа, прошу Вас, будьте добрішими й поблажливішими один до одного. Втілюйте Господню заповідь про любов у своєму житті, адже через економічні труднощі в скрутному становищі опинилися люди похилого віку, сироти, інваліди, ветерани, багатодітні сім'ї, безробітні, бездомні й бідні.
Церква Христова не може бути байдужою до того, що відбувається, і ще раз нагадує, що без духовного оновлення, без Бога, без виконання Його заповідей ніякі знання, ніякі сила і влада не принесуть людині справжнього щастя, повноти і гармонії буття.
Будемо милосердні, як Отець наш Небесний, будемо творити добрі справи, допомагаючи стражденним братам і сестрам нашим. Відвідаймо в Великодні дні хворих і немічних, сиріт і тих, хто сумує, конкретними, хоча б малими, справами любові і милосердя полегшимо їх тяготи. Нехай візьмуть ті, хто потребує доброї участі, наше пасхальне цілування, серцеву щедрість і молитви про них.
У ці Великодні, світлі і радісні дні, коли все навколо наповнюється божественного світла, коли небо і земля з'єднуються в єдиній радості великого Торжества, нехай запанує в душах і серцях наших мир Божий і нехай зникнуть у нас взаємна ворожнеча, злість, чвари і всякі розділення !
Від щирого серця і душі ще раз вітаю Вас, мої улюблені чада духовні, всечесні отці, іноки та інокині, браття і сестри із святом зі свят, торжеством із торжеств -- Світлим Христовим Воскресінням! Бажаю Вам, перш за все, по заклику Святої Церкви, втішитись торжеством нашої віри, а також бажаю міцного здоров'я і всього необхідного для життя і спасіння!
Нехай радість Воскресіння Христова осяє наше життя, наповнить наші душі і ніколи не оскудіє у наших серцях, бо

Христос Воістину Воскрес!

+ Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова.
2017 р.
м. Хмельницький.

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.