Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2016 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2016 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

Image
Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Воскресєнія дєнь, просвєтімся людіє:
Пасха, Господня Пасха ... »
(Ірмос 1 Пісні Пасхального канону)

Улюблені у Воскреслому Господі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття й сестри, усі мої дорогі та вірі чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
Від усього серця щиро вітаю всіх вас з радісним і самим великим святом - Світлим Христовим Воскресінням.
У цей величний, радісний і хвилюючий день Пасхи Христової, торжества Світла і Сонця, Свята Православна Церква прославляє незабутню подію в історії людства - Воскресіння із мертвих Христа Життєдавця.
Знову благодать Божа покликала нас у святі храми, щоб почути урочисті і одночасно такі зворушливі для кожного християнина слова пасхального гімну: «Воскресения день - просветимся, людие: Пасха, Господня Пасха! От смерти бо к жизни, и от земли к небеси, Христос Бог нас приведе, победную поющыя» (1-я пісня Пасхального канону).
Сьогодні день Христового Воскресіння. Нині веселиться і радіє всесвіт, ''нині все наповнилося світла - і небо, й земля й безодня'' (3 пісня Пасхального канону), бо «поглинута смерть перемогою». Нині в духовній радості і благоговійному трепеті перед таємницею Воскресіння весь світ урочисто святкує Святу Пасху.
Воскресіння Христове - це перемога життя над смертю, добра над злом, світла над темрявою, любові і милосердя над ненавистю і жорстокістю, це основа і вінець нашої віри, це перша і найбільша істина, яку проповідували апостоли.
«Якщо Христос не воскрес, то марна віра ваша» - говорить апостол Павло (1 Кор. 15,17), і сам свідчить - «Христос воскрес в третій день, за Писанням» (1 Кор. 15,4), і дає нам надію і на наше воскресіння - «Той, Хто воскресив Господа Іісуса, воскресить з Іісусом і нас» (2 Кор. 4,14). Цю ж всесвітню подію беззаперечно і переконливо засвідчили ангели (Мт. 28,5-6; Мк. 16,6), жінки-мироносиці (Мф. 28,9), апостоли, римські воїни (Мф. 28,4-14), а також ті учні Христові, яким безпосередньо з’являвся Сам Господь (1 Кор. 15,5-7).
А слідом за апостолом святитель Іоанн Златоуст в своєму «слові на Пасху» запрошує всіх: «Увійдіть всі в радість Господа свого: і перші, і другі ... багаті і убогі ... ті, що стримувались і ледачі ... ті, що постилися і ті, що не постилися... - всі сприйміть багатство благості!».
Святкуючи Пасху Христову, будемо не тільки в «цей день, його ж створив Господь» (Пс.117, 24), а й в усі дні життя нашого, твердо зберігати в розумі і в своїм серці пасхальну радість про Воскреслого Спасителя.
Пам'ятайте, що першим словом, з яким Воскреслий Господь звернувся до жінок-мироносиць, а через них - до всього людства, було: «Радійте!» А потім, звернувшись до учнів додав: - «Я з вами у всі дні і до кінця віку» (Мф.28,20).
Слухаючи ці заклики і святкуючи Пасху Христову, будемо радіти ні з чим незрівнянною великою радістю, бо тільки у Пасхальні дні більше, ніж в інший час, відчувається сила Воскресіння Христового, та сила, яка перемогла владу темряви, звільнила душі із аду, відкрила двері раю, перемогла узи смерті, влила життя і світло в душі віруючих.

Дорогі і улюблені отці, браття і сестри!

В сьогоднішній нелегкий час, коли наша країна і ми страждаємо від економічних негараздів, політичної нестабільності і церковних розколів, коли вже більше двох років йде війна на сході України, ми не повинні втрачати надію на краще, повинні посилити наші молитовні звернення до Всемогутнього Господа за Українську Державу нашу, за зміцнення внутрішньої єдності і згоди, шукати насамперед Царства Божого і правди його (Мф. 6,33), пам'ятати, що Бог завжди поруч і в скрутну хвилину, і в радості.
Святкуючи Пасху Христову, знову і знову вітаю вас із благословенним святом Великої Пасхи Христової! Заради Воскреслого Господа благаю Вас, будьте добрішими і поблажливішими один до одного, так як через економічні труднощі в скрутному становищі опинилися люди похилого віку, інваліди, сироти, ветерани, багатодітні сім'ї, знедолені, безробітні, переселенці з Криму і Донбасу, покалічені війною воїни АТО.
Втілюйте Господню заповідь про любов до ближнього в своєму житті. Особливо в цей радісний день нехай кожен з нас поділиться з ними Пасхальною радістю. Щедра милостиня і благодіяння, нехай стануть для нас тією справою Божою, яку тільки й потрібно робити в нинішній урочистий і світлий день.
Незважаючи ні на які труднощі, Свята Церква в ці дні закликає нас просвітитися торжеством нашої віри, пробачити і обійняти один одного, заради великого і світлого Христового Воскресіння, зберігати вірність Матері Церкви, жити в благочесті й чистоті помислів, думок і діянь, «з усякою покорою та лагідністю, з довготерпінням, у любові терплячи один одного». (Еф. 4,1-2).
Будемо молитися, щоб мир, злагода і спокій, принесені Христом на землю, запанували в наших серцях, думках і душах, в нашій країні і в усьому світі, щоб ніяка тимчасова скорбота і нелегкі випробування не затьмарювали Пасхальної радості і нашої єдності з Господом.

«Воскресіння день, і Просвітимся Торжеством, і один одного обіймімо…
і ненавидящим нас простимо всім Воскресінням…», бо

ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова
2016 р.
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.