Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Різдвяне послання 2016 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Різдвяне послання 2016 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageРІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Слава в вишніх Богу, і на землі мир,
в людях благовоління!»

Улюблені у Господі всечесні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття і сестри - усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
Зараз, коли весь світ в захопленні прославляє і молитовно переживає найбільшу подію історії людства – Різдво по плоті Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, з сердечною радістю вітаю усіх Вас з цим великим і світлим святом! Різдво Христове у всій повноті нашого сприйняття відкрило невимовну милість Божу до роду людського. Милість Божа до людей відкривається ще в більшій величі, коли ми проникнемо духовним поглядом углиб століть і побачимо стан суспільства перед приходом у світ Спасителя і те зло, від якого прийшов Господь врятувати нас.
Справді, велике і невимовне благодіяння Боже, що явилось страждаючому роду людському, народженням Господа Ісуса Христа на землі. Дійсно, Бог не залишив рід людський, Він так полюбив світ, «що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб всякий віруючий в Нього не загинув, але мав життя вічне» (Ін.3.16).
Син Божий прийшов на землю, щоб відновити змучену гріхом людину, прийшов примирити людину з Богом, знову з’єднати небо із землею і відкрити зачинені двері спасіння, вхід в рай небесний. Його прихід в світ став початком повернення людства до Світла і Істини. Світло євангельської істини засяяло всьому світу провідною зіркою, вказуючи шлях до вічного життя.
Ось чому в благословенну Віфлеємську ніч ангели піснею «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління» (Лк.2.14), прославили втілення Сина Божого і повідомили, що на землю прийшов Христос. Він приніс людям благословенний мир і благовоління Боже!
Різдво Христове відкрило людям Бога. Люди дізналися про Нього через Христа і, тому сьогодні в день Різдва Христового, з такою радістю возносимо Йому хвалу, славу і подяку.
Різдво Сина Божого - це великий день для всього світу, так як Він змінив світ, дав йому сили і можливість для безмежного розвитку і вдосконалення. Це великий і радісний день у житті кожного з нас, так як ради нас, людей, і ради нашого спасіння, прихиливши небеса, прийшов на землю Син Божий, Який став людиною, щоб людину вознести на небо і обожнити її.
Ради Господа, що приніс на землю благословенний мир, будемо прагнути до утвердження миру в наших серцях, миру з оточуючими нас, до виконання Божественних заповідей Його, до здійснення справ милосердя, любові й правди.
Ми просимо Господа, щоб Він огородив нас миром, щоб перестала литися людська кров, щоб перестали гинути наші воїни і мирні люди. Ми молимо Господа про милість до нас, грішних, щоб Господь благословив миром нашу Церкву і весь наш український народ.
І нам, хто побачив святе Віфлеємське світло у день Різдва Христового, належить долучати до цього безсмертного джерела ближніх, дарувати радісне слово спасіння «всім людям» (Лк.2,10), «втішати малодушних, підтримувати слабких» (1Фес.5,14) .

Дорогі отці, брати і сестри!

Святкуючи Різдво Христове, вступаючи в Новий рік благості Божої і підводячи підсумки минулого 2015 року, подякуймо Господу за Його милість в минулому році. Піднесімо Йому свої молитви, щоб прийдешній Новий рік був благословенним і успішним для кожного з нас і всіх людей.
Прожитий рік для нашої Хмельницької єпархії, не дивлячись на всі труднощі, протистояння і випробування, був успішним. Наша Церква продовжувала свою місію на Поділлі, ведучи людей до спасіння. Віруючі нашого краю продовжували відвідувати храми, брати участь у Церковних Таїнствах, відвідувати святі місця, брати активну участь у житті Церкви.
У нашій єпархії продовжується відродження церковного життя, - так, у минулому році було відкрито 5 нових храмів і 2 каплиці, ведеться будівництво нових і реставрація діючих храмів, відроджується чернече життя. Ведеться робота з учнями, студентами, військовослужбовцями та ув’язненими, продовжується співпраця з громадськими організаціями. Надавалася допомога бідним, інвалідам та ветеранам, дітям-сиротам, притулкам, воїнам в зоні АТО і переселенцям з Луганської та Донецької областей.
Отже, незважаючи на різні обставини, незважаючи на умови життя, якими б вони не були важкими, спрямуймо наші думки і почуття до свого Спасителя, будемо молитися, надіятися і вірити, що з Божою допомогою, зуміємо подолати всі труднощі.
Від усієї душі і серця ще раз вітаю Вас з Різдвом Христовим і Новим 2016 Роком! Бажаю Вам міцного здоров’я, духовної радості й благодатної допомоги Божої у ваших добрих справах і починаннях.
Нехай світло Різдвяної зірки осяє світлом правди, миру і любові кожну людину, а Новонароджений Господь нехай прийде до того, хто самотній, хто хворий, хто перебуває у в’язниці, до всіх, кому потрібна Його допомога і заступництво, і щоб всі ми разом з усіма небесними силами могли заспівати:

«Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!»

+ АНТОНІЙ
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

Різдво Христове
2015-2016 рік
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.