Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2015 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2015 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageБоголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«…Цей день, що його створив Господь,
Радіймо і тішмося в нім!»
(Пс. 117.24)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Улюблені у Воскреслому Господі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття й сестри, усі мої дорогі та вірі чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
Сердечно вітаю Вас зі світлим, радісним і найвеличнішим святом Воскресіння Христового!
Знову радіє Церква Земна і Небесна, знову радісно торжествують Ангели на небесах і світла Пасхальна радість сповнює наші серця, бо Воскрес Господь, який переміг смерть та дарував усім віруючим в Нього воскресіння і життя вічне.
Нині в духовному тріумфі і благоговійному трепеті перед таємницею Воскресіння увесь світ урочисто святкує Святу Пасху.
Пасха Христова - це початок нового життя у Христі. Пасха - це життя вічне, яка відкрилася у своїй повноті і силі з дня Воскресіння Христового, що подолав смерть і відкрив шлях до нескінченного життя.
З тих пір, як Ангел сповістив жінкам-мироносицям дивну звістку, що Христос Воскрес, пройшло вже більше двох тисяч років, але ці світлі, радісні й чудові слова не перестають бути життєвою силою віруючих людей протягом століть.
Ангельське благовістя «Христос Воскрес!» стало переможним гімном християнства і тією основою, на якій створювалася і стоїть Церква Христова. Воно свідчить про саму велику істину преславного Воскресіння Христового та торжество християнської віри, надії і любові.
Воскресіння Христове стверджує нас у вірі, що життя людське не обривається як нитка, що воно сповнене глибокого змісту і значення. У Воскресінні Христовому міститься джерело всеосяжної радості, до якої причетні всі люди.
Віра у Воскресіння Христове вселяє в нас упевненість, що Бог завжди перемагає. Віра у Воскресіння Христове дає нам надію, що й у земному житті добро перемагає зло. Всі ми були свідками, як, з Божою допомогою, в Українській державі нашій добро і демократія перемогли зло і насильство. Тому й в труднощах, і навіть у стражданнях, ми не повинні втрачати надію на краще.
І хоча свято Пасхи Христової засмучене військовими діями на Донбасі, Свята Церква в «цей день, що його створив Господь» (Пс.117, 24) закликає своїх чад весело і радісно святкувати Великдень, всім серцем і думкою дякувати і прославляти Бога за невимовний дар Його - дар воскресіння і любові.
Тож , нехай зрадіє і звеселиться й наше серце цією чистою, святою, нетлінною і невимовною радістю Воскреслому Господу, бо тільки в Пасхальні дні більше, ніж в інший час, відчувається животворяща сила Воскресіння Христового, та сила, яка перемогла владу темряви, звільнила душі із аду, відкрила двері раю, перемогла узи смерті, влила життя і світло в душі віруючих.

Дорогі отці, браття і сестри!

Святкуючи Пасху Христову і радіючи Воскреслому Спасителю, будемо ж примножувати нашу пасхальну радість, будемо прагнути бути свідками Христової істини, Його Воскресіння, будемо також пам'ятати, що живемо ми в непростий час і в суспільстві, оточеному злом і пороками, що через економічну кризу, через війну на сході України в тяжкому становищі опинилися люди похилого віку, сироти, інваліди, багатодітні сім'ї, безробітні, бідні й бездомні.
На жаль, треба зазначити, що мир і братська любов ніби відходять з нашого життя. У нашому суспільстві посилюються протистояння, багатьох опановує почуття помсти, небажання поступитися один одному.
Радіючи в ці пасхальні дні, будемо прагнути до утвердження миру, до здійснення справ любові й милосердя, до виконання заповідей Божих, бути прикладом віри, надії і любові в нашому сучасному грішному світі.
Принесімо нашу радість нашим близьким, нашим сусідам, тим, з ким разом ми працюємо або вчимося, а особливо тим, хто перебуває поза церковною огорожею, хто не відчуває поки невимовної радості Пасхи Христової. Будемо творити добрі справи, допомагаючи страждущим браттям і сестрам нашим, воїнам в зоні АТО, переселенцям і всім, хто потребує нашої допомоги.
Знову і знову вітаю Вас, мої дорогі подоляни, улюблені браття і сестри, іноки та інокині, всі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії та за її межами, з великим і радісним святом Пасхи Христової!
радості і нехай сподобить чистим серцем в доброму здоров'ї славити Його триденне Воскресіння. Від усієї душі бажаю Вам, насамперед, по заклику Святої Церкви, втішитись торжеством нашої віри, безмежної Пасхальної радості, миру, благополуччя і всього необхідного для життя і спасіння!
Нехай променисте спасительне світло Воскресіння Христового осяє наші душі і зігріває серця наші на всіх життєвих шляхах і завжди вказує нам дорогу до спасіння!

«Хто благочестивий і боголюбивий, нехай утішиться
цим добрим і світлим торжеством…», бо

ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова
2015р.
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.