Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2014 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2014 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

Image ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Воскресіння день, просвітімося людіє:
Пасха, Господня Пасха … »
(Ірмос 1 Пісні Пасхального канону)

Улюблені у воскреслому Господі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття й сестри, усі мої дорогі й вірні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Це життєстверджуюче вітання завжди радує наші серця, наповнюючи їх невимовним духовним піднесенням і святковим торжеством. Нині весь християнський світ у священному захваті прославляє Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа! Сердечно вітаю всіх Вас з цим найвеличнішим святом і християнським Торжеством - святом віри і загального тріумфу.
Що може зрівнятися з пасхальним, радісним вітанням: «Христос Воскрес!»? На людській мові немає прекраснішого, святішого, світлішого, радіснішого цих слів. У них вся краса , весь зміст свята Великодня. У цих двох коротких, але всеосяжних словах святкового привітання ми висловлюємо сутність нашої глибокої і сердечної віри, надію на Господа, Спасителя нашого, яка дарує нам нове, вічне життя Своїм Воскресінням.
Бідна людська мова, щоб говорити про багатство і красу духовного торжества Пасхи. Немає слів і понять, які могли б пояснити священну таємницю Небесного життя. Пасха Господня вище земних визначень. Вона - духовна, Вона - божественна. Великдень - Сам Христос Спаситель, з Яким запанувало нове життя. Духовний скарб свята, його перевагу над усим земним, людина може внутрішньо виміряти тільки душею - цим вищим органом духовного бачення.
Пасха Христова - це невичерпна благодатна скарбниця і її дарами ми лікуємо всяку людську неміч, поповнюємо всяку нашу недосконалість. Це воістину невичерпне джерело сил благодатних, сил творчих!
«Нині все наповнилося світла - і небо й земля й безодня» (3 пісня Пасх. Канону), бо «поглинута смерть перемогою». Весь світ змінюється і радіє і в благоговійній радості і духовному трепеті перед Таємницею Воскресіння урочисто святкує Святу Пасху.
У світле свято Великодня Церква закликає нас «очистити почуття і побачити Христа, сяючого неприступним світлом Воскресіння, і, співаючи переможну пісню, почути ясно від Нього: «Радійте!».
Святкуючи Пасху Христову і слухаючи ці заклики, будемо радіти ні з чим незрівнянною великою радістю, так як «Великдень у нас свято із свят і торжество із торжеств. Пасха настільки перевищує всі торжества, наскільки сонце перевищує зорі» (Свят. Григорій Богослов).
Святкуючи Пасху Христову, будемо примножувати нашу пасхальну радість, будемо прагнути бути свідками Христової істини, Його Воскресіння.

ДОРОГІ Й УЛЮБЛЕНІ ОТЦІ, БРАТТЯ І СЕСТРИ!

У нинішній непростий час, коли в нашій земній Вітчизні неспокійно, нам з Вами як ніколи потрібна ця дарована Воскреслим Христом духовна радість і любов.
Заради воскреслого Христа, благаю Вас, будьте добрішими і поблажливішими один до одного. Втілюйте Господню заповідь про любов до ближнього у своєму житті, адже через економічні труднощі у тяжкому становищі опинилися люди похилого віку, сироти, інваліди, ветерани, багатодітні сім'ї, безробітні, бездомні й бідні.
Будьте милосердними, як милосердний Отець наш Небесний, завжди творіть добрі справи, допомагаючи стражденним братам і сестрам нашим. Відвідаймо у Великодні дні хворих і немічних, бідних і тих, хто сумує, конкретними, хоча б малими, справами любові та милосердя полегшимо їх тяготи.
Цього року виповнилося 200 років з дня народження великого сина нашого народу Тараса Шевченка і цього року виповнилося також 70 років з дня визволення Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників. Ми брали участь у заходах, пов'язаних з цими подіями.
У ці Пасхальні, світлі і радісні дні, коли все довкола сповнено божественного світла, коли небо і земля з'єднуються в єдиному тріумфі великого Торжества, нехай перебуває в душах і серцях наших мир Божий і нехай зникне у нас взаємна ворожнеча, злість, чвари і всіляке розділення! У цей наречений, і святий день сердечно вітаю Вас, мої улюблені чада духовні, всечесні отці, іноки та інокині, браття і сестри, зі святом Світлого Христового Воскресіння! Бажаю Вам від усього серця, щоб Христова любов і милість Його ніколи не залишали Вас, особливо в цей складний і нелегкий час.
Нехай буде Воскреслий Господь Ісус Христос завжди посеред нас благодатною Своєю присутністю, і нехай дарує нам все необхідне для життя і спасіння.

«Воскресіння день, і просвітімося Торжеством,
і один одного обіймімо ... і тим,що ненавидять нас пробачмо все Воскресінням», бо


ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський.

Пасха Христова
2014 р.
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.