Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Обращения arrow Звернення 13.03.2014
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Звернення 13.03.2014 Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО АНТОНІЯ
МИТРОПОЛИТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО

до організаторів та учасників науково-практичної конференції:
«Духовні витоки Поділля: митці в історії краю»

Шановні організатори та учасники вченого зібрання, браття і сестри!

Звертаючись до Вас і говорячи про мистецтво, хочу зазначити, що на будь-яку людську творчість впливає внутрішній стан людини, а також мотив, який спонукає її творити.
Коли людина працює з Божого благословення, з молитвою, а мотивацією роботи, є прагнення прославити Бога – результат такої діяльності буде іншим, аніж у випадку, коли автор витвору мистецтва прагне прославити лише самого себе, живе безбожно і працює лише задля наживи.
Саме це, насамперед, слід враховувати віруючій людині розглядаючи картину, скульптуру, вишивку, беручи до рук нову книгу, дивлячись кінофільм, або слухаючи музику. Є творчість, яка сприяє духовному зросту й живить душу вічністю та добром, а є творчість і руйнівна.
Приємно, що у нас на Поділлі ми маємо цілу плеяду справжніх митців, які поповнили скарбницю досягнень краю високими зразками духовної творчості та справжніми витворами мистецтва. Вони вклали душу у свою роботу, а також талант, досвід, знання, вміння, поетичну харизму, які барвистими мелодіями промовляють до нас з їхніх полотен, скульптур, вишиванок, керамічних виробів, робіт з художньої обробки металу, різьби по дереву, лозоплетіння, ткацтва, килимарства, іконопису, писанкарства, витинанок, декоративного розпису, виробів з тіста, музичних творів, пісень, тощо.
Щоб нікого не образити, я не буду перераховувати імена митців нашого Подільського краю, адже, насправді, ми маємо чималу кількість по-справжньому обдарованих людей, які надихалися мальовничими Подільськими краєвидами та творили й продовжують творити воістину безсмертні витвори мистецтва, щедро ділячись з усіма небайдужими людьми таємницями авторських технологій, основний секрет яких у титанічному працелюбстві та багатократному примноженні Богом даних талантів.
Проведення такого важливого вченого зібрання вважаю надзвичайно корисним, адже його робота сприяє плідній дискусії між творчою інтелігенцією, педагогами і учнями, роблячи внесок у популяризацію мистецтва та складаючи позитивний вплив на підростаюче покоління.
Щиро дякую усім митцям краю – і тим, хто сьогодні є серед нас і тим, хто відійшов у вічність: спасибі Вам за золоті руки, щире серце, багату душу та за любов до України!
На усіх учасників конференції закликаю Боже благословення. Нехай плідна праця вченого зібрання стане черговим кроком на шляху ретельного вивчення та популяризації досягнень Подільських митців!
Бажаю усім плідної роботи, успіхів, натхнення та втілення усіх нових творчих задумів!
Закликаю на Вас Боже благословення: нехай неупереджений обмін думками слугує на благо Держави та на корить кожного з Вас!

З повагою

+АНТОНІЙ,
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

13.03.2014 р.
м. Хмельницький.

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.