Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Різдвяне послання 2014 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Різдвяне послання 2014 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageРІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Безсумнівно – велика це таємниця благочестя:
Бог з’явився у плоті»
(1 Тим. 3,16).

Улюблені у Господі всечестні отці, чесні іноки й інокині, браття й сестри – усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами!
Розділяючи спільно з кожним із Вас радісну велич сьогоднішнього свята, від усієї душі вітаю всіх із цим дивним торжеством Неба і землі - Різдвом Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!
Вже більше двох тисячоліть, затамувавши подих, з особливим благоговійним трепетом, людство з року в рік схиляється перед подією Віфлеємської ночі. Адже саме вона допомагає нам збагнути й усвідомити невимовну милість Божу, невичерпне милосердя і безмежну любов Божу до роду людського.
Серед темної холодної ночі, ми знову разом з пастухами входимо в сяйво слави Божої, і чуємо Ангельську пісню: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк.2.14), знову разом з східними мудрецями подорожуємо із зіркою у Віфлеєм (Мф.2 ,1- 1 ) і, вдивляючись в убогий вертеп, в яслах ми бачимо «Сонце Правди», що зійшло для спасіння кожної людини. Ми бачимо Творця Світу, бачимо смиренну, всепрощаючу жертовну любов, яка охоплює собою всіх і вся, піднімаючи людську природу до Божественної. Радіємо, що ангельські слова: « Я ось благовіщу вам радість велику, що буде всім людям, бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк.2.10 -11) сповіщають роду людському початок християнської ери.
Різдво Христове - початок нового життя, життя, яке відповідно до початкового задуму Божого, повинно привести до вічності. Спаситель, Який в нинішній день з'явився на землю і відкрив зачинені двері спасіння, вхід в рай небесний, примирив Небо і землю, з'єднав людину з Богом, приймає участь в нашому житті, наших зусиллях, наших турботах, Він посеред нас.
Різдво Христове, як «велика благочестя тайна» ( 1Тім.3.16 ) є для світу, який постійно перебуває в турботливому пошуку кращого завтрашнього дня, не тільки вічним джерелом радості і непохитної надії, але й наріжним каменем (Еф.2.20) у людському житті.
У ці святкові дні, коли Церква наша співає: ''таїнство дивне бачу і преславне'', наблизимося до Божественних ясел, щоб прославити разом з ангелами нашого Спасителя і благоговійно поклонитися Йому разом із смиренними пастухами.
Принесемо Йому разом з волхвами найбільш цінні дари - наше щире поклоніння, нашу віру, любов нашу, всю душу нашу, щоб Він освятив її, бо саме це і було метою Його Боговтілення.
Приносячи подяку новонародженому Богонемовляті, постараємося своїм життям свідчити про Христа. Розділимо світлі святкові почуття з нашими близькими, будемо зміцнювати свої сім'ї, множити свої молитви і труди. Нехай мир Божий запанує в наших душах, в сім’ях наших, в нашій Вітчизні, нехай правда Божа і радість небесна засяє в серцях наших яскравим світлом Віфлеємської зірки.

Дорогі брати і сестри!

Свято Різдва Христового вбачається початком новому літу благості Господньої , і ми, святкуючи його, і, вступаючи в Новий рік , оглядаємо те, що вже відбулося в нашому житті.
Милістю Божою наша Хмельницька єпархія продовжувала в минулому році йти нелегким, але благодатним шляхом відродження церковного життя. Спільними зусиллями розширювалася місіонерська, духовно - просвітницька, благодійна, катехізаторська та інші сфери церковного і соціального служіння. Нами надавалася допомога нужденним, малозабезпеченим, інвалідам, ветеранам, дітям – сиротам, лікарням. Відновлювалися монастирі, споруджувались нові храми. Так, в минулому році мною було освячено 4 храма і закладені перші камені 2 -х нових храмів.
Минулий рік для нашої Хмельницької єпархії, незважаючи на труднощі, був не тільки плідним, але й Ювілейним.
Виповнилося 20 років нашій єпархії з моменту її заснування, яка, впевнено не очікуючи ні похвали, ні слави, продовжує свою спасительну місію на Поділлі.
У минулому році виповнилося 20 років мого перебування на кафедрі Хмельницьких архієреїв. Я сердечно дякую Вам, дорогі мої подоляни, отці і браття, за всебічну допомогу у несінні архіпастирського хреста і невтомні труди у винограднику Христовому. Ми з Вами відсвяткували 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Прийняття православної віри стало для нашого народу початком нової ери його буття.
У минулому році ми вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Ця страшна трагедія, якій виповнилося 80 років, болем відгукнулася в серці кожного нашого співвітчизника. Українська Православна Церква завжди молилася, молиться і буде молитися за невинно убієнних голодомором. Ми повинні пам'ятати страшні уроки історії заради того, щоб майбутні покоління ніколи більше не зазнали подібного.
У минулому році милістю Божою я здійснював Богослужіння в нашому кафедральному соборі, храмах нашого міста, відвідував парафії та монастирі єпархії.
З Божою допомогою нами була здійснена паломницька поїздка до м. Барі, що в Італії, де ми змогли піднести молитви і вклонитися святим мощам Святителя Миколая, Архієпископа Мир-Лікійських, чудотворця.
Я брав участь у роботі Архієрейського Собору РПЦ, у святкуванні 1025 - річчя Хрещення Русі в Києві. Приймав участь також в урочистостях у Вінницькій, Луганській, Київській, Одеській та Шепетівській єпархіях УПЦ.
Крім того, я співслужив Святішому Патріарху Кирилу і Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру. А також брав участь в інших Обласних та Всеукраїнських заходах.
Ще раз вітаю всіх Вас зі святом Різдва Христового і Новим, 2014 Роком!
Молюсь, щоб Господь подавав нам усім Свою милість, міцне здоров'я , духовну радість, благополуччя і все необхідне для життя і спасіння!
Нехай світло Різдвяної зірки осяє світлом правди, миру і любові кожен дім і сім'ю, а Новонароджений Господь нехай прийде до тих, хто самотній, хто хворий, хто перебуває у в'язниці, до всіх, кому потрібна Його допомога і заступництво, і щоб ми змогли з усіма небесними силами заспівати:

«Слава в вишніх Богу і на землі мир , в людях благовоління!»

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Різдво Христове
м. Хмельницький
2013/2014

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.