Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Обращения arrow Звернення 17.07.2013
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Звернення 17.07.2013 Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageДо організаторів та учасників наукового симпозіуму,
присвяченому 1025-річчю Хрещення Київської Русі
«Християнство – духовна опора української нації»
(17 липня 2013 року м. Хмельницький)

Шановні організатори
та учасники вченого зібрання,
браття і сестри!

У цьому році виповнюється 1025 років з того часу, коли з волі Божої, трудами Святого Великого князя Київського Володимира, наші предки прийняли Святе Православ’я.
Далеко не кожен Ювілей святкується нашим народом з таким захопленням і натхненням, та це й не випадково, адже сáме християнство навчило людей по-новому відчути та переоцінити власну історію, культуру та освіту у світлі дії Божественного Промислу.
Святий Великий Рівноапостольний князь Володимир заклав перший камінь у фундамент, на якому було зведено величний храм Православ’я, під глибоким впливом якого в усі наступні історичні періоди формувалася духовність нашого народу, його державність, освіта та самобутня культура.
Сприяючи формуванню національної самосвідомості народу, християнська віра дозволила втілити у самобутній культурі і творчості наших людей Дари Духа Святого, які приносили на службу Богові свою історію, працю, мистецтво… Православ'я сформувало душу, совість, культуру, менталітет, спосіб життя українців.
Таким чином, з далекого 988-го року по теперішній час наш народ переживає дію Промислу Божого, мета якого – створити тверде підґрунтя нашого спасіння.
Про дивовижну дію цього Всемогутнього Промислу на теренах нашої Держави свідчить, зокрема, те, що наша Українська Православна Церква, будучи самокерованою з правами широкої автономії, вже 1025 років виконує свою спасительну місію на Українських землях і на сьогоднішній день складається з 51-ї єпархії у яких несуть служіння 73 архієреї. Кількість парафій УПЦ сягає 11393-х, ними опікуються 11739 священнослужителів і дияконів. На території України діє 219 монастирів, у яких несуть послух 3632 ченці і черниці.
У структурі Учбового Комітету при Священному Синоді УПЦ діє 18 навчальних закладів, у яких навчається 3363 студенти.
Успішно функціонують Синодальні відділи, служби, представництва та комісії.
Ці статистичні дані свідчать про велику Божу милість, яку відчуває на собі наш народ, а також складають особливе свідчення продовження вічно живої апостольської традиції, початок якої поклав ще Святий Апостол Андрій Первозванний, продовжили святі рівноапостольні Кирило і Мефодій, учителі словенські, святий Рівноапостольний Великий князь Володимир – хреститель Русі і наші сучасники-християни, які і сьогодні сприяють несінню у світ свідчення про Христа, спираючись на Святе Письмо, Святе Передання та Таїнства нашої Святої Православної Церкви.
Українська Православна Церква сьогодні робить усе можливе, щоб донести до сердець наших співвітчизників слово істини, щоб Святе Євангеліє дало у їхніх душах рясний плід.
Коротко торкаючись сучасної історії Православ’я на Поділлі, слід зазначити, що на території області сьогодні ми маємо три єпархії Української Православної Церкви. За останні 20 років, спільними зусиллями, нам вдалося налагодити духовне життя на теренах краю, відбудувати зруйновані храми, відкрити монастирі, привити людям любов до Бога й Церкви, відродити забуті традиції.
Так, протягом цих років, було відроджено три і засновано чотири нових монастирі.
Що стосується Хмельницької єпархії, то при ній сьогодні успішно працюють відділи: по роботі з військовослужбовцями, відділ з благодійності, Православне благодійне братство, відділи місіонерства, катехизації, відділ з душпастирської опіки осіб, які відбувають покарання у виправних колоніях, відділ по роботі з молоддю, по душпастирській опіці козацьких організацій, по співпраці з медичними закладами, паломницький відділ. Діє прес-служба, працює інтернет-сайт.
Закінчуючи про новітню історію єпархії, хочу зазначити, що за останні 20 років було рукоположено у священничеський сан 225 ставлеників, освячено 200 нових храмів, на парафіях відроджено соціальне, благодійне та місіонерське служіння, відкрито Недільні школи та бібліотеки духовної літератури, сотні юнаків, бажаючи присвятити життя служінню Богові і людям, були направлені на навчання у Духовні Семінарії, у деяких вузах викладаються релігієзнавчі дисципліни, на телебаченні і радіо виходять програми релігійного змісту, існує церковна газета «Благовіст Хмельниччини», видаються парафіяльні газети «Духовна Світлиця», «Благодатний дзвін», «Православна Віньковеччина» і газета вихованців Недільної школи Свято-Різдво-Богородичного храму м.Хмельницького «Православний Дзвіночок».
Клір Хмельницької єпархії на сьогоднішній день складається з 200 священнослужителів, тут діє 277 храмів, 25 церков знаходяться у стадії будівництва, діють два чоловічих і два жіночих монастиря, 46 Недільних шкіл і 66 парафіяльних бібліотек духовної літератури.
Маю щиру віру у те, що Господь наш Ісус Христос, Який вивів нас від темряви до світла у водах Київської купелі хрещення, подасть нам Свою всесильну допомогу і на майбутнє нести труди во благо Церкви і народу!
Закликаю на Вас Боже благословення! Усім бажаю міцного здоров’я та Божої допомоги в усіх добрих справах та починаннях!

З повагою

+ АНТОНІЙ,
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

17.07.2013
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.