Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2013 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2013 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

« Це день, що його створив Господь, -
радіймо і тішмося в нім!»
(Пс.117.24)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ImageУлюблені у Господі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття й сестри і усі мої дорогі й вірні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
З почуттям особливої радості і духовного піднесення сердечно вітаю всіх Вас зі світлим, радісним і великим святом Воскресіння Христового!
Сьогодні ми згадуємо найважливішу подію із земного життя Господа нашого Ісуса Христа і саму радісну подію в житті людського роду - воскресіння з мертвих Христа Спасителя й перемогу Його над смертю.
Глибина змісту Воскресіння Христового - у вічному житті, яку Він дарував усім Своїм послідовникам! Під час Свого земного життя Спаситель багато разів говорив про Себе як про носія життя і воскресіння, як про джерело життя вічного, нескінченного для тих, хто буде вірити в Нього. Сенс цих слів став зрозумілий тільки після Воскресіння Христа. Тільки тоді й апостоли, і учні Його зрозуміли, що Він дійсно Владика життя і Переможець смерті.
Тому, Христос воскрес! - і радітиме душа наша у Господі. Христос воскрес! - і зникає страх наш перед смертю. Христос воскрес! - і наші серця наповнюються радісною вірою, що услід за Ним воскреснемо і ми.
Сьогодні радіє та тішиться всесвіт, сьогодні день Воскресіння Христового. «Нині все наповнилося світла, небо ж і земля, і преісподня» (3 пісня Пасхального канону), бо «Поглинута смерть перемогою». Нині в благоговійній радості і духовному трепеті перед таємницею Воскресіння весь світ урочисто святкує Святу Пасху.
Святкувати Великдень - це означає усім серцем пізнати силу та велич Воскресіння Христового. Святкувати Великдень - це означає стати новою людиною.
Святкувати Пасху - це означає усім серцем і помислами дякувати і славити Бога за невимовний дар Його - дар воскресіння і любові.
І Свята Церква в «цей день, що його ж створив Господь» (Пс.117.24) закликає нас радіти і весело святкувати Пасху, прославляючи подвиг перемоги Божественної любові.
Апостол Павло також закликає всіх: «Радійте у Господі. Радійте завжди в Господі, і знову кажу: радійте »(Флп. 3,1.4,4).
А слідом за апостолом святитель Іоанн Златоуст в «слові на Пасху» запрошує всіх: «Увійдіть усі в радість Господа свого: і перші, і другі ... багаті й убогі ... ті, що стримувались і ледачі ... - всі сприйміть багатство благості!».
Святкуючи Пасху Христову, будемо ж примножувати нашу пасхальну радість, будемо прагнути бути свідками Христової істини, Його Воскресіння.

Дорогі й улюблені отці, браття і сестри!

Радіючи Воскреслому Спасителю, потрібно пам'ятати, що ми живемо в непростий час і в суспільстві, оточеному злом і пороками. Через економічну кризу в тяжкому становищі опинилися люди похилого віку, сироти, інваліди, багатодітні сім'ї, безробітні, бідні й бездомні.
Тому, виконуючи подвиг служіння Церкві, кожен із нас, повинен бути християнином не на словах, а на ділі - не залишатися байдужими один до одного, завжди творити добрі справи, допомагаючи стражденним браттям і сестрам нашим, бути милосердними, як милосердний Отець наш Небесний, що заповів вустами Сина Свого Христа Бога нашого, так не зневажмо «єдиного від малих цих».
Незважаючи ні на які кризи і труднощі, скорботи і спокуси, Свята Церква, закликає нас просвітиться торжеством, обійняти один одного, простити тим, хто ненавидить нас, ради Христового Воскресіння, зберігати вірність Матері - Церкві, жити у всякому благочесті та чистоті.
Нинішній рік знаменний для нашої Церкви 1025-ю річницею Хрещення Русі, святкування якої буде відбуватися на церковному і державному рівнях. Для нашої єпархії цей рік є ще й Ювілейним, оскільки в нинішньому році виповнюється 20 років її створення і 20-річчя мого перебування на Хмельницькій кафедрі.
У ці Великодні, світлі і радісні дні, коли все навколо сповнене божественного світла, коли небо і земля з'єднуються, прославляючи Христове Воскресіння, нехай запанує в душах і серцях наших мир Божий і нехай зникнуть у нас взаємна ворожнеча, злість, чвари і всякі розділення в церковному і суспільному житті.
Від усієї душі і серця ще раз вітаю Вас, мої улюблені чада духовні, всечестні отці, іноки та інокині, браття і сестри зі святом із свят, торжеством із торжеств, - Світлим Христовим Воскресінням! Бажаю Вам міцного здоров'я і всього необхідного для життя і спасіння!
Нехай осяє Воскреслий Христос душі Ваші і зігріє серця Ваші на всіх життєвих шляхах і завжди вказує всім нам шлях до спасіння!

« Хто благочестивий і боголюбивий, нехай утішиться
цим добрим і світлим торжеством ... », бо
ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова
2013 рік
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.