Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Обращения arrow Звернення 23.04.2013
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Звернення 23.04.2013 Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageЗВЕРНЕННЯ
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО
АНТОНІЯ,
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО

до організаторів та учасників науково-практичної конференції

«ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ
ПОЛІКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ»

Шановні організатори та учасники вченого зібрання,
браття і сестри!

Культура народу твориться не однією людиною – вона є надбанням багатьох осіб, об’єднаних духовно між собою. Так обстоїть у кожній родині, кожній організації, у кожному народі. Люди не випадково об’єднуються один з одним, їх приваблює спорідненість інтересів. Від цієї спорідненості виникає спілкування, довготривале спілкування збільшує взаємну подібність.
Говорячи про народ, слід зазначити, що зв'язок між людьми закріплюється традицією. Так виникає єдина спільна культура.
Глибинне єднання людей виникає з їхньої духовної та культурної однорідності, спільної мови, єдиної народної долі, однієї віри, спільної молитви. Саме таким є національне єднання людей – патріотів Держави.
Національне почуття ніяк не протирічить християнству, але отримує від нього свій вищий сенс та основу, адже єднає людей у дусі та любові, прикріпляючи серця до Дарів Духа Святого, які кожен народ по-особливому втілює у своїй історії, культурі, творчості.
У кожному народові Дух Божий живе по-своєму, створюючи національну самобутність. Так, кожен народ по-своєму одружується, народжує дітей, хворіє, помирає, плаче, сміється, по-своєму працює, по-своєму відпочиває, по-своєму будує будинки і храми, по-своєму воює… Словом, у кожного народу своя культура, по-своєму створена, по-особливому вистраждана.
І це чудово. Різні трави і квіти у полі, різні дерева, води, хмаринки. «Інша слава сонця, інша слава місяця, інша слава зірок…» (1 Кор., 15, 41) – говорить Св. Письмо, так само і світ – він сяє різнобарвністю, неповторністю, будучи Божим творінням. Думка загасити це різноманіття і багатство історичного Божого саду, звести усіх до єдиної уніформи могла зароджуватися лише у хворій, злій, заздрісній душі. Така ідея може народитися лише у безбожному середовищі.
Кожен народ, кожна нація служить Богу як уміє – своєю історією, культурою, працею, своїм співом. Один народ служить творчо і квітне духовно, інший – не творчо – і духовно гине. Були такі народи, які переставали служити і, за словом відомого філософа, ставали «шлаком історії», а бували і такі, які могли духовно існувати лише у складі іншого, більш духовно-розвинутого народу, будучи керовані ним…
Отже, є дуже важливим, що сьогодні на базі Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти проходить таке актуальне вчене зібрання, яке дозволяє ще раз згадати про важливість формування патріотизму та збереження національної ідентичності особистості в умовах полікультурного середовища сучасної України.
Закликаю Боже благословення на Вашу роботу, нехай неупереджений обмін думками сприятиме досконалому розкриттю теми і виконанню мети конференції!
Нехай Всемилостивий Господь благословляє усі Ваші добрі справи та починання!

З повагою

+ АНТОНІЙ,
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

24 квітня 2013 рік.
м. Хмельницький.

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.