Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Різдвяне послання 2013 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Різдвяне послання 2013 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

“Нас бо ради родися
Отроча младо,
Превічний Бог”.
(із кондака Різдва Христового)

ImageУлюблені у Господі всечесні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття і сестри - усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами!
По милості Божій ми знову урочисто святкуємо Різдво Христове і прославляємо прихід у світ і з’явлення Сина Божого на землі. Знову у нас серце розкрите навстіж і добра і привіту сповна, знову ми радіємо і торжествуємо, тому що сьогодні для кожної людини - свято життя. Немає більше страху смерті, тому що в любові, яку нам відкриває Христос, немає страху, і всім дарує Він радість життя вічного.
Сердечно, від усієї душі вітаю усіх Вас з цим незбагненно великим, високоурочистим, світлим і радісним святом, - з цим невимовним даром любові і милосердя Божого до нас грішних.
Різдво Христове - абсолютно незбагненна таємниця, вільний дар благодаті Божої. Воно було від Духу Святого і Марії Діви. Воно було сповіщено Ангелом і проповідуване Писаннями.
«О, коли б небеса Ти роздер і зійшов!» (Іс.64, 1) - викрикнув колись пророк. І ось, коли настав час виконання обіцянки, Небо відповідає на цей крик пророка, на крик, як би від імені всього людства. При світлі нового Віфлеємського Світила, нам відкривається велике Чудо – Бог сходить з Неба на землю, велика Таємниця Боговтілення. Здійснилось те, чого дуже сильно прагнули праотці, про що пророки передбачали і праведні хотіли бачити. Бог не просто з'явився людям небувалим і незбагненним чином. Він стає одним із нас, сприймає наше єство, і вселяється між людьми, говорить святитель Іоанн Златоуст.
Своїм втіленням Господь показав всьому людству, що Йому не чужі людське горе та нещастя. Він, не злякавшись нашого занепалого єства, повний «благодаті та істини» (Ін.1, 14), долучився до найважчої людської знедоленості. У день народження Господу не знайшлося місця серед Свого народу. Не знайшлося для Нього жодного будинку, крім печери для худоби. Нікого не було у ясел в ніч Різдва, крім пастухів. Він був чужий, безпорадний і знедолений, ніким не бажаний і залишений, зневажений для усіх, хто вірить тільки в силу і в земну велич, Він долучився всім, хто живе чужим серед людей. А скільки таких людей, яким ніхто не готовий відкрити свій дім, тому що вони чужі або знедолені не тільки нещастям, але й людською злістю!
Тому, в цю таємничу Різдвяну ніч для кожної людини, що живе в світі, запалюється Віфлеємська зірка безмежної Божої любові, зірка невичерпної надії на вічне спасіння у Христі. Ця провідна зірка своїми променями досягає в потаємні глибини людських душ і сердець і спонукає людей до виправлення і творінню добрих справ.
У сьогоднішнє свято Різдва Христового кожен з нас сприйме в міру можливого частинку Божественної благодаті. Понесімо ж цю благодать хворим, тим, хто знаходиться у важких життєвих обставинах, будинках престарілих і притулках, хто перебуває у місцях позбавлення волі. Нехай радість сьогоднішнього Свята допоможе їм відчути Божу присутність в їхньому житті і знайти полегшення, умиротворіння і відраду.
Улюблені отці, браття і сестри! Всі події нашого життя, кожну мить, кожен день і кожен рік, прожитий нами, ми покликані осмислити, подякувати Господу і приймати як дар Божий.
Підводячи підсумки минулого 2012 року, і, вступаючи в Новий Рік милості Божої, подякуймо Богу за Його благовоління і милість до нас, нашого народу, нашої Церкви і нашої Держави.
З покорою перед Господом ми дивимося на рік минулий, який, незважаючи на різні випробування і труднощі, був успішним. Як і раніше, наша Церква продовжувала виконувати свою місію на Поділлі, ведучи людей по шляху спасіння. Тисячі людей нашого краю продовжували відвідувати храми, в яких регулярно відбувалися Богослужіння, брати участь в Церковних Таїнствах, читати духовну літературу, відвідувати святі місця, приймати активну участь в житті Церкви.
Милістю Божою і молитвами всіх святих у нашій єпархії тривало відродження церковного життя, відновлення, будівництво і відкриття храмів і монастирів, велася просвітницька та соціальна робота, відкривалися недільні школи та бібліотеки духовної літератури.
Ми мали можливість в минулому році поклонитися чудотворному образу Божої Матері «Скоропослушниця», плащаниці Пресвятої Богородиці з Єрусалиму і чесному Її поясу.
У минулому році я здійснював Богослужіння в соборі, храмах кафедрального граду, відвідував парафії та монастирі єпархії, мною було освячено 3 нових храми. Я брав участь в Богослужіннях та урочистостях у Вінницькій, Черкаській та інших єпархіях УПЦ, а також приймав участь у різних Обласних світських заходах. Крім того співслужив Святішому Патріарху Кирилу і Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру. З Божою допомогою звершив паломницькі поїздки у Святий град Єрусалим та Святу гору Афон.
Приймаючи благодіяння Божі, ми сподіваємося, що і в наступаючому Новому Році «Господь подасть силу народу Своєму, Господь поблагословить миром народ Свій» (Пс.28, 11).
Улюблені у Христі отці, браття і сестри! Ще раз сердечно вітаю всіх Вас з великим і спасительним святом Різдва Христового і Новим Роком! Бажаю Вам міцного здоров'я, душевного миру, благополуччя і всього необхідного для життя і спасіння!
Нехай світло Різдвяної зірки осяє всіх нас світлом правди, миру і любові, щоб ми разом з усіма небесними силами могли заспівати:

«Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління»!

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Різдво Христове
м. Хмельницький
2012/2013

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.