Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Обращения arrow Звернення
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Звернення Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageВисокопреосвященнішого АНТОНІЯ,
Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського
з нагоди початку нового навчального року

Шановні викладачі, учні, студенти та батьки: усі, хто навчає і навчається!
Дорогі браття і сестри!

Щороку, благословляючи Вас на навчання, я звертаюся до Вас з Архіпастирським посланням, маючи бажання на початку нового навчального року знову нагадати Вам про необхідність повернення до втраченого зв’язку знань з вірою та духовно-моральними цінностями.
Великий вчений М. В. Ломоносов писав: «наука та релігія ніколи до протиріччя дійти не можуть…», цю ж думку висловлював і Святитель Філарет (Дроздов), стверджуючи, що: «…віра Христова не ворогує зі справжніми знаннями, тому що останні не є в союзі з невіглаством…».
Отже, маючи за взірець великих людей минулого, ми і сьогодні повинні набувати знання, пам’ятаючи про Бога та підкріпляючи свої сили Божим благословенням і моральною поведінкою.
У процесі набуття знань Свята Православна Церква завжди застерігає нас від необачності, сприймаючи справжню науку лише у тісному зв’язку з мораллю. Адже усім відомо, що сучасні досягнення можуть не тільки приносити користь, але здатні нести і смертельну загрозу людству. Тому Церква і наука сьогодні покликані до плідної співпраці в ім’я збереження життя та духовно-інтелектуального розвитку нації.
Я глибоко переконаний, що система освіти повинна будуватися на християнських цінностях, адже саме Православна Церква зробила найбільший внесок у скарбницю української культури та освіти.
Церква сприяє школі у здійсненні виховної місії. Відомо, що школа є посередником, який передає нащадкам моральні устої минулих поколінь, які формувалися довгими століттями. У цьому Церква і школа є партнерами, бо освіта не тільки повинна передавати інформацію, але й зрощувати у юних душах прагнення до Істини, морального почуття, любові до ближніх і Вітчизни, повагу до рідної історії і культури.
Тож, бажаю усім, хто переступає поріг навчальних закладів, підходити до навчання серйозно, не втрачаючи дорогоцінного часу: за Вас сьогодні турбуються батьки, викладачі, Держава, і Ви повинні відповідати на цю турботу сумлінням, наполегливістю та повною самовіддачею.
Як ми знаємо, Господь суворо наказав ледащого раба, який зарив свій талант у землю. Будьте впевнені, Він запитає і з нас за кожну змарновану хвилину. Невже нам не буде соромно про даремно згаяний час? З Божою допомогою, Ви сьогодні не дбаєте ні про їжу, ні про одежу, ні про посібники, про що мали щоденну турботу Ваші попередники –у Вас є один обов’язок – старанно вчитися...
Замислимось сьогодні над тим, яку ми дамо відповідь Богові, коли Він запитає нас про плоди нашої науки? І не дай Господь нам виявитися безплідною смоківницею, яка лише займає чуже місце, не приносячи плоди і заважаючи іншим...
Будемо пам’ятати, що лінь є великим пороком, який затягнув чимало талановитих людей у прірву байдужості, залишивши їх без нічого у житті, та будемо тікати далеко від бездіяльності – цієї згубної звички і небезпечної хвороби.
Без щоденної сумлінної праці у житті нічого не можливо добитися – це усім добре зрозуміло, але, водночас слід пам’ятати, що надія лише на себе зароджує у серці людини гординю: «...гордим Бог противиться, - говорить нам Святе Письмо, - а смиренним дає благодать...» (1 Пет., 5, 5).
Тож, для успіху у навчанні, будемо працювати так, якби усе залежало лише від нас, але й не будемо забувати про необхідність молитися, пам’ятаючи, що усе залежить від Господа та Його благословення ...
З цими думками та Архіпастирським благословенням я запрошую сьогодні усіх Вас – тих, хто навчає і навчається, піднісши молитву до Бога, знову зі старанністю та сумлінням взятися за свої справи у новому навчальному році! Милосердний Господь, Своєю благодаттю і милістю, нехай буде Вашим надійним помічником та заступником! У добрий час, дорогі викладачі, учні та студенти!

З повагою
Керуючий Хмельницької
єпархії УПЦ

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

01.09.2012 р.

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.