Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2012 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2012 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Нині все наповнилося світла –
і небо, й земля, й безодня»
(тропар 3-ї пісні Пасх. канону).

ImageВ цей світоносний, мироспасительний і святий день з великою радістю вітаю усіх Вас, мої улюблені у Господі всечесні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття і сестри та всі мої дорогі й вірні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами, - з великим і світлим святом Воскресіння Христового і звертаюся до всіх Вас з давньою апостольською і євангельською звісткою:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Ніяке інше привітання не може викликати невимовне захоплення, велику і особливу радість у віруючій душі й серці, ніж ці чудові, світлі і радісні слова, які ось уже більше двох тисяч років свідчать про саму велику істину преславного Воскресіння Христового і про торжество християнської віри, надії і любові.
Ця радісна звістка, це радісне вітання, подібно променю сонця, розганяє темряву ночі і сповіщає ранок життя, стверджує Царство благодаті і радість про Воскреслого Господа!
У цих словах - фундамент і вінець нашої віри. В них - невичерпне джерело християнської надії. Вони - причина і натхнення для нашої любові.
Ця особлива радість наповнювала серця святих апостолів і учнів Христових, які бачили Воскреслого Господа й тому всім життям своїм свідчили світу про цю, ні з чим не зрівняну, радість.
Нині веселиться і радіє всесвіт, «нині все наповнилося світла - і небо, й земля, й безодня» (тропар 3-ї пісні Пасх. канону), бо «поглинута смерть перемогою». Нині в духовній радості і благоговійному трепеті перед таємницею Воскресіння весь світ радісно і урочисто святкує Святу Пасху.
І, тому, нинішній великий «Празників празник» і «Торжество з торжеств» - Святу Пасху – гріх проводити в смутку й печалі; ми повинні радіти, згадуючи той великий і славний день, коли Господь наш Ісус Христос воскрес із гробу і Своїм Воскресінням позбавив і нас від смерті, давши нам життя вічне.
Нині світло Христового Воскресіння, як ранкове сяйво, розливається по всьому світі і сяє на весь всесвіт. Нині освітлюються наші серця Божественним світлом, випромінюючим животворну силу Христового Воскресіння. І ми - ті, що знаємо про Воскресіння Христове, покликані свідчити про світло, подібно вартовим в ночі повинні сповіщати наближення ранкового світла для тих, хто закриває очі, не бажаючи бачити його. Ми покликані свідчити про світло, щоб усі повірили через нас у Христа. Щоб дивлячись на нас, на наше життя, люди приходили через нас до Христа.
Пасха Христова показує, яким повинно бути наше життя заради Бога, заради інших людей, заради власного нашого спасіння. Адже скарби Пасхи безцінні. Благодать Великодня дається нам, щоб ми зростали в благодаті, сприйнявши її як талант, на кожен день, на весь рік, на все життя.
Радість знати Бога, вірити в Бога, йти за Ним і носити Його у своєму серці дає сили людині долати всі випробування, хвороби і страждання. Вона надихає його на подвиги в ім'я любові до Бога і ближнього.
Святкуючи Пасху Христову, будемо не тільки в «цей день, його ж створив Господь» (Пс.117, 24), а й в усі дні життя нашого, твердо зберігати в розумі і в своїм серці пасхальну радість про Воскреслого Спасителя. Адже істина Воскресіння Христового навчає нас, що земне життя наше - тільки початок, тільки переддень вічного, безкінечного, блаженного життя на Небесах, в оселях Великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (Флп.3, 20).

Дорогі брати і сестри!

Будемо ж примножувати нашу пасхальну радість, будемо прагнути не допустити ніякого гріха, ніякого діяння, яке могло б розірвати нашу єдність з воскреслим Господом!
Будемо також пам'ятати, що у світі сьогодні дуже холодно і незатишно, неприкаяними відчувають в ньому себе багато людей, що ми живемо в суспільстві, оточеному злом і пороками, живемо в світі, де вирує неправда, злочинність, аморальність, розпуста та жорстокість.
Тому, принесемо нашу радість нашим близьким, нашим сусідам, тим, з ким разом ми працюємо або вчимося, а особливо тим, хто поки перебуває поза церковною огорожею, хто не відчуває поки урочистої та теплої радості Пасхи Христової.
Будемо милосердні, як Отець наш небесний, будемо творити добрі справи, допомагаючи стражденним братам і сестрам нашим. Відвідаймо в дні майбутньої Пасхальної неділі хворих і немічних, сиріт і тих, хто сумує, конкретними, хоча б малими, справами любові та милосердя полегшимо їх тяготи, приділімо увагу дітям, позбавленим із-за обставин життя батьківської ласки і піклування. Це стане для них втіхою і радістю і полегшить їм несіння життєвого хреста.
В цей святий і урочистий день, з почуттям глибокої Великодньої радості, від усієї душі і серця, знову і знову вітаю Вас, улюблені чада мої духовні, всечесні отці, іноки й інокині, браття і сестри зі святом Світлого Христового Воскресіння! Бажаю Вам, насамперед, по заклику Святої Церкви, втішитися торжеством нашої віри, а також міцного здоров'я, благополуччя і всього необхідного для життя і спасіння!
Хай воскресне Бог у серцях наших, і зникнуть у нас взаємна ворожнеча, злість, чвари і всякі розділення в церковнім та громадськім житті! Нехай у цей рік Пресвітле Христове Воскресіння воскресить нас до нового, Богоугодного «оновленого життя» (Рим.6,4) у Христі Ісусі, Спасителі нашому!

"Якщо хто благочестивий і боголюбивий,
нехай втішиться цим добрим і світлим торжеством ... », бо

ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова
2012 рік
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.