Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Різдвяне послання 2012 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Різдвяне послання 2012 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Митрополита
Хмельницького і Старокостянтинівського
АНТОНІЯ
Боголюбивим пастирям,чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Безсумнівно, велика це таємниця благочестя:
Бог з’явився у плоті»
(1 Тим.3,16).

ImageУлюблені у Господі всечесні отці, чесні іноки й інокині, браття й сестри - усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами! Від усієї душі, і, наповненого почуттям безмежної радості серця, вітаю усіх Вас із чудовим, світлим і радісним святом Різдва Христового - святом миру, радості й любові!
Подія Віфлеємської ночі у всій повноті нашого сприйняття, розкриває невимовну любов, невичерпне милосердя та постійне прагнення Творця, якомога ближче наблизити до Себе Своє творіння. Адже людство, не зберігши первозданної святості, з моменту гріхопадіння стягнуло на себе усі можливі наслідки гріха. Гріх, що пошкодив образ Божий в людині, її фізичну і духовну природу, таки не зумів подолати всепробачаючої любові Божої, в якій Отець Небесний дає обітницю прабатькам про прихід у світ Спасителя, Який врятує рід людський від гріха і смерті. І дійсно, Бог не залишив рід людський, Він так полюбив світ, «що віддав сина Свого Єдинородного, щоб всякий віруючий в Нього не згинув, але мав життя вічне» (Ін.3.16).
І, дійсно, коли настав час виконання обіцянок і пророцтв, звершилася незбагненна людському розуму «велика таємниця благочестя – Бог з’явився у плоті» (1 Тим.3,16), тобто, Бог сходить з неба на землю і стає людиною. Яскрава зірка на небосхилі та спів ангелів, сповістили світові про те, що «Дєва Прєсущєствєнного рождаєт и земля вєртєп нєприступному приносит» (Кондак свята).
Народжений в убогому вертепі Христос, надалі стає центром уваги всього світу, так як Він змінив світ, оновив буття його, дав йому силу і можливість безмежного розвитку і вдосконалення. Його прихід у світ явився початком повернення людства до Світла та Істини. Немеркнуче світло євангельської істини засяяло всьому світу провідною зіркою, вказуючи спасительну дорогу до вічного життя.
Незважаючи на пітьму навколишнього світу, освічене Духом Святим людство, вже більше двох тисяч років, подібно східним мудрецям, впевнено крокує за Христом, Який приніс людям благословенний мир і Боже благовоління.
Відомо, що там, де благовоління, де добра воля людини згідна з волею Божою, там панує мир і злагода.
На жаль, треба відзначити, що мир і братня любов ніби відходять з нашого життя. У нашому суспільстві посилюються негаразди, багатьох оволодіває почуття помсти, небажання поступитись один одному.
Але ж не потрібно забувати, що християнин покликаний до удосконалення, тому, святкуючи Різдво Христове, і радіючи в ці дні, будемо прагнути до утвердження миру, до здійснення справ любові і правди, до виконання заповідей Божих, бути прикладом віри, надії й любові в нашому сучасному розбещеному світі.
Сьогодні ми, підводячи підсумки минулого 2011 року, і, вступаючи в Новий рік милості Божої, подякуймо Господу за Його благовоління і милість до нашого народу, нашої Церкви і нашої незалежної Державі. Вознесімо Йому свої молитви, щоб грядущий Новий Рік був благословенним і сприятливим для кожного із нас і для всіх людей.
Прожитий рік для нашої Хмельницької єпархії, незважаючи на всі труднощі і випробування, був плідним.
Милістю Божою у нашій єпархії триває відновлення, будівництво і відкриття храмів і монастирів, ведеться науково-просвітницька та соціальна робота, робота з військовослужбовцями та ув'язненими, надається допомога бідним, інвалідам і ветеранам, дітям-сиротам, лікарням та будинкам престарілих, відроджується чернече життя, ведеться місіонерська робота. Одним словом, наша Церква з високо піднятим знаменом Христа, гідно продовжувала свою місію на Поділлі, ведучи людей до спасіння.
З особливою радістю, молитвою і подякою Богу в минулому році Господь сподобив мене відзначити разом з Вами свій Ювілей, відзначили Ювілеї також парафіяни храмів мікрорайону Лєзнєве міста Хмельницького, села Дружне і села Западинці Красилівського округу, села Яськівці Деражнянського округу.
У минулому році я здійснював богослужіння в соборі і храмах кафедрального міста, освячував нові храми, відвідував парафії та монастирі єпархії. Я також брав участь у засіданнях Священного Синоду УПЦ, брав участь у роботі Освячених Архієрейських Соборів РПЦ і УПЦ.
Крім того, я співслужив Святішому Патріарху Кирилу під час його візитів в Україну, брав участь в урочистостях, присвячених 45-річному Ювілею Архієрейської хіротонії Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Я брав участь в урочистостях і богослужіннях в Донецькій, Вінницькій, Кам'янець - Подільській, Уманській, Шепетівській та інших єпархіях УПЦ, а також брав участь у різних Обласних світських заходах.
Вітаю Вас, улюблені і дорогі мої вірні чада, здійснюючі своє спасіння тут, на Поділлі, і в різних містах і селах, ще раз зі святом Різдва Христового і Новим 2012 Роком! Бажаю Вам міцного здоров'я, духовної досконалості і всього доброго!
Нехай світло Різдвяної зірки осяє всіх нас Божественним світлом, щоб ми разом з усіма небесними силами сподобилися заспівати:

«Слава в вишніх Богові і на землі мир, в людях благовоління»

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Різдво Христове
2011-2012 р.
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.