Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Різдвяне послання 2011 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Різдвяне послання 2011 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Митрополита
Хмельницького і Старокостянтинівського
АНТОНІЯ
Боголюбивим пастирям,чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

Христос рождається – славіте!
Христос з небес – зустрічайте!

(Ірмос 1-ї пісні Різдвяного канону)

ImageУлюблені у Христі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття і сестри – усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
З відчуттям глибокої радості вітаю всіх Вас з чудовим, незбагненно великим і радісним святом Різдва Христова! По милості Божій ми знову урочисто святкуємо це свято і прославляємо прихід в світ і з’явлення Сина Божого на землі.
У народженні Христа – Спасителя відкрилася невимовна милість Божа до роду людського. Милість Божа до людей відкривається ще в більшій величі, коли ми проникнемо духовним поглядом углиб століть і побачимо стан суспільства перед приходом у світ Спасителя і те зло, від якого прийшов Господь врятувати нас. Син Божий зійшов з небес на землю і народився у плоті нашій тоді, коли безбожність, темнота і духовна порожнеча обійняли весь світ, коли, по слову Священного Писання: «вся земля була зіпсована гріхом» (Бут.6, 11-13).
Справді, велике і невимовне благодіяння Боже, що явилось страждучому роду людському народженням Господа Ісуса Христа на землі. Син Божий прийшов на землю щоб відновити змучену гріхом людину, прийшов примирити людину з Богом, знову з'єднати небо із землею і відкрити зачинені двері спасіння, вхід в рай небесний. Його прихід в світ став початком повернення людства до Світла і Істини. Світло євангельської істини засяяло всьому світу провідною зіркою, вказуючи шлях до вічного життя.
Ось чому в благословенну Віфлеємську ніч ангели піснею «Слава у вишніх Богові і на землі мир, в людях благовоління» (Лк.2.14), прославили втілення Сина Божого і повідомили, що на землю прийшов Христос. Він приніс людям благословенний мир і благовоління Боже.
Дійсно, яка ж велика милість до роду людського, яка радість, що у нас є Спаситель, Котрий в нинішній день зійшов на землю і відкрив нам райські двері. Згадуючи про таку милість Божу, заспіваймо, по заклику Святої Церкви, похвальну пісню Господові: «Христос рождається — славите, Христос с небес — срящите, Христос на земли — возноситеся, пойте Господєви вся земля и с веселим воспойте людиє, яко прославися!»
Улюблені отці, браття і сестри! Святкуючи Різдво Христове, вступаючи в Новий Рік милості Божої і підводячи підсумки минулого 2010 року, подякуймо Богові за Його милість в минулому році до нашого народу, нашої Церкви і нашої Держави. Піднесімо Йому свої молитви, щоб прийдешній Новий рік був благословенним і успішним для кожного із нас і всіх людей.
Прожитий рік для нашої Хмельницької єпархії, не дивлячись на всі труднощі і випробування, був успішним. Наша Церква продовжувала свою місію на Поділлі, ведучи людей до спасіння.
У нашій єпархії продовжується відродження церковного життя, - так, у минулому році було відкрито 6 нових храмів, ведеться будівництво нових і реставрація діючих храмів, відкриваються недільні школи та бібліотеки духовної літератури. Відроджується також і чернече життя: на момент розділення єпархії у нас було 2 монастиря, а сьогодні ми маємо уже 4 чернечі обителі і ще одна в процесі розвитку. Надається допомога бідним, інвалідам та ветеранам, дітям - сиротам, лікарням та притулкам. Ведеться робота з учнями середніх шкіл та студентами вузів. Кілька років уже функціонує кафедра Українського Православ'я і теології у Хмельницькому інституті МАУП імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, де чотири священнослужителя нашої єпархії викладають богословські дисципліни, які сприяють вихованню студентської молоді на християнських засадах.
Ведеться також робота з військовослужбовцями та ув'язненими, продовжується співпраця з громадськими організаціями. Через засоби масової інформації ведеться місіонерська робота.
Єпархія бере активну участь у різних науково - практичних семінарах, конференціях, круглих столах і фестивалях. Так, в минулому році ми брали участь:
- в Третіх Покровських міжнародних місіонерсько - просвітницьких читаннях, які проходили в Києві;
- в П'ятнадцятому Ювілейному міжнародному фестивалі кінофільмів і телерадіопрограм «Радонєж», що проходив у Москві, де ми стали дипломантами фестивалю.
Милістю Божою в минулому році я звершував богослужіння в кафедральному соборі і храмах Хмельницького, освячував нові храми, відвідував приходи й монастирі єпархії. Крім того, співслужив Святішому Патріарху Кирилу під час його візитів до України, брав участь в торжествах, присвячених 75 - річному Ювілею Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Я приймав участь в торжествах та богослужіннях у Вінницькій, Одеській, Шепетівської та інших єпархіях УПЦ, а також брав участь в обласних заходах, присвячених дню Перемоги у ВВВ, дню Незалежності України, Голодомору та Чорнобильської катастрофи.
Маючи успіхи, ми повинні пам'ятати і про ті проблеми, які нам потрібно буде вирішувати в наступному році. А для цього необхідно молитися, надіятися і вірити, що з Божою допомогою, зуміємо подолати всі труднощі.
Отже, незважаючи на різні обставини, незважаючи на умови життя, якими б вони не були важкими, спрямуймо наші думки і почуття до свого Спасителя, принесімо Йому в дар самих себе, віддаймо своє серце, розум і волю грядущому до нас Богонемовляті Христу, станьмо ж для Нього священним вертепом і з трепетним благоговінням умістимо Неумістимого.
Від усієї душі і серця ще раз вітаю Вас з Різдвом Христовим і Новим 2011 Роком! Бажаю Вам міцного здоров'я, духовної радості й благодатної допомоги Божої у ваших добрих справах і починаннях.
Нехай світло Різдвяної зірки осяє світлом правди, миру і любові кожну оселю і родину, а Новонароджений Господь нехай прийде до того, хто самотній, хто хворий, хто перебуває у в’язниці, до всіх, кому потрібна Його допомога і заступництво, і щоб ми разом з усіма небесними силами могли заспівати:

«Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління»!

+Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Різдво Христове
м. Хмельницький
2010/2011

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.