Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2010 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2010 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО АНТОНІЯ,
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
Боголюбивим пастирям,чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

Image «…знову з гробу Красне
правди нам возсія Сонце!..»
з Пасхального канону
(пісня 4-та)

Всечесні отці, іноки й інокині, улюблені браття й сестри, всі мої вірні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Цим сповненим життєвої сили і радості Пасхальним вітанням сьогодні знову поздоровляю усіх Вас з Найсвітлішим Святом Христового Воскресіння!
Сьогодні радіє небо і радіє земля, бо перемога Христова над смертю є єдиною перемогою, якій можуть радіти усі без винятку – вона як сонце, що посилає свої світлі промені на багатих і бідних, грішних і праведних – на усіх, хто стоїть під ним.
Сьогодні день Христова Воскресіння. Сьогодні – Пасха. „Воскрєсєнія день просвєтімся, людіє: Пасха, Господня Пасха! От смерті бо к жизні, і от зємлі к нєбєсі, Христос Бог нас прівєдє, побєдную поющія” (Ірмос Пасх. канону) – співає Свята Церква.
Воскресіння Христове – це основа і вінець нашої віри, це перша і найбільша істина, яку почали благовістити апостоли.
«Якщо Христос не воскрес, марна віра наша» (1Кор. 15, 17) – говорить апостол Павло, сам стверджуючи факт Воскресіння: «Христос Воскрес у третій день за Писанням» (2 Кор. 4, 13), дає нам надію й на наше воскресіння: «…Той, Хто Воскресив Господа Іісуса, і нас з вами воскресить…». (2 Кор. 4, 14).
Божественне світло Христова Воскресіння, яким ось уже більше двох тисяч років опромінюється увесь всесвіт, завжди ясне і радісне, завжди животворне й спасительне, а звістка про Воскресіння Його завжди нова й втішна.
З тих пір не тільки для апостолів, але й для віруючих у Воскреслого Господа, звістка про Христове Воскресіння стала фундаментом віри і невичерпним джерелом радості.
В „сєй день, єго же сотворі Господь” (Пс. 117, 24) Свята Церква закликає своїх чад „возрадуватись і возвесилитися”. Нині „Христос бо воста – вєсєліє вєчноє”. Нині ми „смєрті празднуєм умєрщлєніє, адово разрушєніє, іного жітія, вєчного, начало” (7 пісня пасхального канону).
Прислухаючись до заклику Матері Церкви, Православні християни в Пасхальні дні радіють великою духовною радістю, тому, що в ці дні більше ніж в інший час року, відчувають животворну силу Воскресіння Христового, - ту силу, яка здолала владу тьми, звільнила душі із аду, відкрила двері раю, зруйнувала кайдани смерті, влила життя і світло в душі віруючих.
Тож, нехай же возрадується і звеселиться наше серце цією чистою, святою, нетлінною і невимовною радістю, щирими веселощами у Господі Воскреслому, і нехай поглине вона своїм негаснучим світлом усі наші образи, скорботи і біди і все темне, що оточує нас, і що переживаємо ми в нашому земному житті.

Дорогі отці, браття і сестри!

Знову і знову вітаю Вас з Великим Святом Пасхи Христової! Прилучившись до радості цього світлого Торжества, будемо цінувати й дбайливо зберігати у собі цей дар, докладаючи зусиль до того, щоб життя усього нашого суспільства ставало дедалі кращим, чистішім та світлішим, проходячи за Божими заповідями, бо лише їх ретельне виконання принесе людям щастя та справжню повноту буття! З особливими Пасхальними вітаннями звертаюсь до людей, яким Господь довірив турботу про наш Подільський край, до «влади та війська»: Ви Богом покликані мати турботу про розвиток, виховання та захист нашого народу. Тому трудіться з відповідальністю про майбутнє, а наша спільна молитва нехай підкріпляє Вас у служінні на благо народу!
Окреме слово звертаю сьогодні до молоді, якій належить наше майбутнє. Вчіться і працюйте над собою з відповідальністю, усвідомлюючи, що втрачений час не повернеш, примножуйте Богом данні таланти та здібності, не поспішайте слідувати законам цього світу, який часто прагне обманути Вас і затягнути у тенета розбрату, але ревно служіть ближнім і Державі, виконуючи кожен своє покликання!
Мої вітання й тим, хто з причини похилого віку або хвороб прикутий до ліжка і не може сьогодні бути у храмі Божому, але молиться разом з нами – здоров’я Вам і терпіння! А усім нам особливо хочу нагадати про людей, які у святковий день, чекають від нас тепла і уваги – відвідайте немічних, прийдіть до хворих і самотніх, принесіть Пасхальну радість в оселі та сім’ї, де люди переживають скорботу і хвороби, не забувайте нашого християнського покликання, майте турботу про ближніх!
Нехай перебуває Воскреслий Господь Іісус Христос завжди посеред нас благодатною Своєю присутністю, і нехай дарує нам усе потрібне для життя і спасіння!
Радість Воскресіння Господнього нехай буде силою нашою, а Світло Воскресіння нехай просвіщає наші серця і відкриває очі до розуміння спасительної волі Його у славу Святої Церкви і для нашого спасіння «в Невечірньому дні Царствія Христова»!
«Воскресіння день, і просвітимся Торжеством, і один одного обіймімо…», бо

ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЄСЄ!

+Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова
2010 р.
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.