Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Різдвяне послання 2010 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Різдвяне послання 2010 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Митрополита
Хмельницького і Старокостянтинівського
АНТОНІЯ
Боголюбивим пастирям,чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

ImageСьогодні усе створіння веселиться і радується,
бо Христос народився від Діви Отроковиці
Приспів до святкового канону

Улюблені у Христі всечесні отці, чесні іноки й інокині, браття і сестри – усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
У ці святі дні, коли весь світ в захопленні прославляє і молитовно переживає найбільшу подію історії людства – Різдво по плоті Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, з сердечною радістю вітаю усіх Вас з цим великим і світлим святом!
Господь смиренно побажав прийти на землю в образі людини, не народившись в розкішних царських палатах імператорського палацу, а серед пустелі, в убогому Віфлеємському вертепі, в скромному середовищі і жебрацьких умовах, де першими дізналися про Його народження зовсім не царі і знатні вельможі, а чисті серцем пастухи. Ангельські слова: «Не бійтесь, я сповіщаю вам велику радість, яка буде усім людям, бо нині народився вам в місті Давидові Спаситель, Який є Господь Христос» (Лк. 2, 10-11) сповістили початок нової християнської ери.
«Новому Адаму належало вилікувати ветхого Адама від непослуху і гордості, а ліки полягали у послуху і смиренні. Тому Господь з'явився людям не з гордого Риму, але з Віфлеєму, не з обожнюючого себе дому Августа, але зі смиренного роду Давидова» - пише Святитель Миколай Сербський.
Сьогодні день великої радості, бо Віфлеємська зірка сповістила світові про початок нашого спасіння, адже Бог не залишив рід людський, але так возлюбив світ, «що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб всякий віруючий в Нього не загинув, але мав життя вічне» (Ін. 3,16). Ця нетлінна радість ніколи не повинна покидати християнське серце, навіть у хвилини відчаю, коли ми терпимо хвороби і нужду, стикаємося з горем і розлукою, насильством і жорстокістю, бо наша віра, навіть посеред життєвої скорботи, нагадує нам про радісний прихід у світ Христа Спасителя. Ця радість прийшла до нас і, за словом Євангелія, її ніхто не зможе відняти від нас (Ін. 16,22).
Святкуючи Різдво Христове, сьогодні всі ми – Православні християни Подільського краю, повинні докласти зусиль, щоб наша радість, наша віра, молитва і наші добрі справи свідчили про Христа нашим ближнім і дальнім, нехай вони роблять нас «сіллю землі і світлом світові» (Мф. 5,13,14), що просвіщає всіх, у тому числі й тих, хто знаходиться ще поза Церковною огорожею.
Улюблені отці, браття і сестри! Вступаючи у Новий рік благості Божої, подякуємо Господу за Його милості в минулому році, який, відійшовши у вічність, вже став для нас історією і попросимо благословення на рік грядущий, щоб і він був благословенним та сприятливим для кожного з нас.
Минулий, 2009 рік, не дивлячись на усі труднощі, був для нас плідним. Як і раніше, Церква Христова на Поділлі продовжувала нести свою спасительну місію, піклуючись про кожного, як любляча Мати. Тисячі людей нашого краю продовжували відвідувати храми, в яких регулярно здійснювалися Богослужіння, брали участь в Церковних Таїнствах, читали духовну літературу, приймали активну участь у житті Церкви.
У минулому році в нашій єпархії, як і раніше, продовжувалося духовне відродження. Так, мною було освячено 6 і закладено перший камінь 2-х нових храмів. Як і раніше, не дивлячись на кризу в державі, ведеться будівництво, багато храмів і монастирі ведуть реставраційні роботи, при парафіях діють недільні школи і бібліотеки духовної літератури. Нами надавалася допомога тим, хто того найбільш потребує: малозабезпеченим, інвалідам, ветеранам, дітям-сиротам, інтернатам, лікарням.
Ведеться робота з учнями середніх шкіл, багато з яких почали вивчати курси «Основи християнської культури», а також із студентами вузів, громадськими організаціями, військовослужбовцями і ув’язненими. Єпархія приймала участь в багатьох конференціях, симпозіумах, семінарах, просвітницьких форумах. Підтримуючи благі починання свідчення світові Православної Церкви спільно з Православними педагогами, 22-24 жовтня 2009 року я брав участь в роботі Других Міжнародних Покровських просвітницьких читань «Церква у світі: служіння любові», які відбулися в м. Києві.
У минулому році, наша Держава урочисто відзначила 65-ліття звільнення України від німецько-фашистських загарбників, в усіх Православних храмах єпархії з цієї нагоди були здійснені поминальні Богослужіння, також ми молитовно вшановували пам'ять жертв Голодомору, політичних репресій і Чорнобильської катастрофи.
Улюблені отці, браття і сестри! Зовсім скоро нам усім належить взяти участь у виборах Президента України. Прошу Вас віднестися відповідально до цього громадянського обов'язку – адже саме від нас залежить майбутнє Держави! Перед тим, як прийняти рішення, добре подумайте, випробуйте свою совість, а головне – помоліться, щоб Господь врозумив кожного з нас, промислительно сприяючи обранню самого гідного кандидата на високий і відповідальний пост. Нехай нам усім допоможе Господь у цій нелегкій справі!
Ще раз поздоровляю Вас з великим та радісним святом Різдва Христова і Новим, 2010 роком! Молюсь, щоб Господь подавав нам всім Свою милість, бажаю Вам міцного здоров'я, духовної досконалості і благополуччя!
Пам’ятаймо, що Бог, Який прийшов у світ в образі Немовляти, бажає, щоб наше серце стало Віфлеємською печерою і яслами, а в душах наших вічно звучало ангельське славослів'я:

«Слава у вишніх Богові, і на землі мир, в людях благовоління»!

+АНТОНІЙ,
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

Різдво Христове
2009-2010 рік
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.