Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная arrow Послания arrow Пасхальне послання 2009 рік
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Пасхальне послання 2009 рік Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на E-mail

ImageПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

МИТРОПОЛИТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
І СТАРОКОНСТЯНТИНІВСЬКО
АНТОНІЯ


Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«Цєй дєнь, що його створив Господь…»
(Пс.117, 24)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Ці вічно живі, радісні і лікуючі, все життя наповнюючи світлом істини, любові і миру слова звертаю нині до всіх Вас, всечестні отці, іноки й інокині, браття і сестри, всі мої дорогі й вірні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
Господь сподобив нас знову зустріти радісне свято Воскресіння Христове. Пасха Христова знову прийшла в наші храми і домівки, в наші міста і села, в наші душі і серця і осяяла нас Світлом лікуючої пасхальної радості.
Лікує серце православне, споглядаючи очима віри воскреслого із гробу Христа Життєдавця, і наповнюється невимовною пасхальною радістю. Всі ми, християни, радіємо в цей день нашому викупленню, даруванню нам Божої милості і любові, Божої правди і вічного життя у Христі Ісусі.
Саме в світлий і урочистий день Пасхи звучить церковна пісня, сповіщаючи людям, що здійснилося їх спасіння, що настав світлий день благоговійного захоплення і, тому, невимовна радість наповнює серця всіх віруючих у Христа.
І Свята Церква в “цей день, що його створив Господь» (Пс. 117, 24) закликає своїх чад «радіти та тішитись», тому що Спаситель Воскрес і Своїм воскресінням відкрив нам шлях до вічного життя з Ним на Небі. Своїм Воскресінням Христос дав надію і нам на наше воскресіння, тому що сказав: «…бо живу Я - і ви жити будете!» (Ін. 14, 19), а апостол засвідчив: « що Той, Хто воскресив Господа Ісуса, воскресить з Ісусом і нас»(2 Кор. 4, 14).
А слідом за апостолом святитель Іоанн Златоуст в слові на Пасху запрошує всіх: «Увійдіть усі в радість Господа свого: і перші, і другі… багаті й бідні… ті, що стримувались і ліниві… ті, що постилися й ті, що не постилися - всі сприйміть багатство благості!».
Святкуючи Пасху Христову, будемо не тільки в ці світлі священні дні, але й в усі дні життя нашого, твердо зберігати в розумі і своєму серці пасхальну радість Воскреслому із мертвих, бо істина Воскресіння Христового навчає нас, що земне життя наше – лише початок, лише переддень вічного, безкінечного життя на Небесах, в оселях великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (Флп. 3, 20).

Дорогі браття і сестри

Незбагненна для нашого розуму у всій повноті справа викуплення, що була здійснена Спасителем. Але осягнути служіння Христа можливо подвигом діяльної віри, творінням добрих справ, свідченням і проповіддю про Воскресіння Христове. Віра в усі часи – подвиг, а в наші дні це подвиг протистояння байдужості й бездуховності.
Святий Апостол Яків нагадує нам: «Віра, якщо не має справ, мертва сама по собі» (Іак. 2, 7). Тому, в свято Святої Пасхи ми з особливою старанністю повинні проявити милосердя і любов до людей, що бідують і чекають нашого співчуття й допомоги: полегшити печаль тих, що перебувають в скорботі, підбадьорити занепалих духом, відвідати хворих і престарілих, проявити милість і увагу до дітей, позбавлених із-за життєвих обставин батьківської ласки і піклування. Це стане для них втіхою і радістю і полегшить їм несіння життєвого хреста.
Радіючи Воскреслому Спасителю, ми повинні пам’ятати, що в світі сьогодні дуже холодно і незатишно, і неприкаяними відчувають в ньому себе люди, що ми живемо в суспільстві, оточеному злом і пороками, живемо в світі де вирує неправда, злочинність, аморальність, беззаконня, зневір’я і жорстокість.
У цьому світі ми повинні бути свідками Христа, Його істини, Його Воскресіння. Наші серця повинні горіти, на наших лицях повинно сяяти світло благодаті Христової. А для цього наше власне життя повинно стати подвигом вірності Богу, свідченням нашої віри, щоб дивлячись на нас, народ наш звернувся до Христа і змінив своє життя. «Отож, благаю Вас, щоб ви поводилися гідно покликання, що до нього покликано Вас, зо всякою покірністю і лагідністю, з довготерпінням, у любові терплячи один одного » (Єф. 4, 1-3).
І не дивлячись ні на які кризи і труднощі, Свята Церква закликає нас просвітиться торжеством нашої віри, обійняти один одного, простити тим, хто ненавидить нас, ради Христового Воскресіння, зберігати вірність Матері – Церкві, жити у всякому благочесті і чистоті.
Нинішній рік для нашої Церкви знаменний тим, що відбувся Помісний Собор, на якому було обрано Патріарха Московського і всієї Русі. В цьому році виповнилось 195 років з дня народження великого сина нашого народу Тараса Шевченка, і в цьому році виповнилось також 65 років з дня звільнення Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників. Ми приймали активну участь у всіх цих подіях.
У ці світлі і радісні Пасхальні дні, коли все довкола сповнено божественного світла, коли небо і земля з’єднуються в єдиному лікуванні великого Торжества, я від щирого серця, сердечно вітаю Вас, улюблені мої чада духовні, всечестні отці, іноки й інокині, браття і сестри з святом Світлого Христового Воскресіння! Бажаю Вам втішитись цим бажаним і благодатним піром нашої віри, бажаю Вам також міцного здоров’я, успіхів, благополуччя, допомоги Божої у всіх Ваших добрих справах і починаннях! Нехай панує в душах і серцях наших мир Божий і нехай зникнуть у нас взаємна ворожнеча, злість, розбрати і всякі розділення!
«…Просвітимся Торжеством, і один одного обіймімо…», бо

ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЄСЄ!

+Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський


Пасха Христова 2009
м. Хмельницький

 
« Пред.   След. »

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.