Високопреосвященніший Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
Главная
Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

Содержание
Главная
Биография
Приемная
Награды
Послания
Интервью
Поздравления
Книга
СМИ о Владыке
Обращения
Карта сайта
Контакты
Труди Митрополита Антонія

«З молитвою та смиренням…»

Syndicate
Звернення 12.04.2018

ImageЗвернення до організаторів та учасників науково-практичної конференції «ДУХОВНІ ВИТОКИ ПОДІЛЛЯ: МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В ІСТОРІЇ КРАЮ», яка відбулася в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.
Шановні організатори та учасники вченого зібрання, браття і сестри!
Сьогодні, зібравшись на вчене зібрання з метою дослідження джерельної, історіографічної та нормативно-правової бази місцевого самоврядування нашого Подільського краю, ми маємо гарну нагоду згадати також про розвиток духовності та культури в місцевих громадах Поділля.
Як відомо, культура та духовність народу творяться не однією людиною – вони є надбанням багатьох осіб, об’єднаних духовно між собою. Так обстоїть у кожній родині, кожній організації, у кожному народі. Люди не випадково об’єднуються у місцеві громади: їх єднає не лише певна територія, але й спорідненість інтересів, а від цієї спорідненості виникає взаємна подібність.
Говорячи про народ Подільського краю, слід зазначити, що зв'язок між людьми тут закріплюється традицією. Так виникає наша спільна культура і глибинне єднання людей на основі їхньої духовної та культурної однорідності, спільної мови, єдиної народної долі, однієї віри, спільної молитви, тощо. Так формується у місцевій громаді національне почуття та патріотизм, що ніяк не протирічить християнству, але отримує від нього свій вищий сенс, адже єднає людей у дусі та любові, прикріпляючи серця до Дарів Духа Святого, які народ кожної окремої місцевості по-особливому втілює у своїй історії, культурі, творчості. У кожному регіоні України Дух Божий у людях живе по-своєму, створюючи самобутність громад. Так у кожній місцевій громаді Подільського краю присутні свої звичаї, сформована своя культура, по-своєму створена, по-особливому вистраждана. І це чудово. Різні трави і квіти у полі, різні дерева, води, хмаринки. «Інша слава сонця, інша слава місяця, інша слава зірок…» (1 Кор., 15, 41) – говорить Св. Письмо, так само і наша Українська земля сяє різнобарвністю, неповторністю, будучи Божим творінням.
Народ кожного куточку нашого квітучого краю служить Богу як уміє – своєю історією, культурою, працею ... але так виходить, що одні люди служать творчо і квітнуть духовно, інші забувають про це служіння і духовно гинуть.
Отже, є дуже важливим, що сьогодні на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії проходить таке актуальне вчене зібрання, яке дозволяє дослідити самоврядування місцевих громад, що сприяє не лише економічному зростанню регіону, але й формує патріотизм та допомагає збереженню національної ідентичності в умовах полікультурного середовища Подільського краю.
Закликаю Боже благословення на Вашу роботу, нехай неупереджений обмін думками сприятиме досконалому розкриттю теми і виконанню мети конференції!
Нехай Всемилостивий Господь благословляє усі Ваші добрі справи та починання!

 
Пасхальне послання 2018 рік

Image Нині все наповнилося світла -
і небо, й земля й безодня»
(тропар 3-ї пісні Пасх. Канону).

Улюблені у воскреслому Господі й Спасителі нашому Іісусі Христі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття й сестри, всі мої дорогі і вірні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
З почуттям особливої радості і духовного підйому сердечно вітаю всіх Вас із радісним святом Воскресіння Христового вічно живими словами

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Всього два слова! Але це дивовижні слова, які виражають непохитну віру в утішну для серця людського істину про наше безсмертя.
Благодаттю і милістю Господньою ми знову зустрічаємо свято Світлого Христового Воскресіння - свято віри і торжество любові Творця до роду людського.
«Нині все наповнилося світла: і небо й земля, й безодня», бо здійснилося в цей день Воскресіння Господа і Спасителя нашого. Нехай святкує усе творіння воскресіння Христове, в ньому ж стверджується ».
Воскресіння Спасителя з мертвих є не тільки найбільшим дивом всіх часів, але воно - поворотний пункт в житті людства. Саме воно відкрило всім шлях до безсмертя, до справжнього життя і вічного щастя.
Цю ж всесвітню подію Воскресіння Христового беззаперечно і переконливо засвідчили ангели (Мф.28,5-6; Мк.16,6), жінки-мироносиці (Мф.28,9), апостоли, римські воїни (Мф.28,4-14), а також ті учні Христові, яким безпосередньо з’являвся Сам Господь (1Кор.15,5-7).
Сьогодні радіє та тішиться всесвіт, сьогодні день Воскресіння Христового.
І Свята Церква в «цей день його ж створив Господь» (Пс.117.24) закликає нас радіти і радісно святкувати Пасху, прославляючи подвиг перемоги Божественної любові.
І апостол Павло також закликає всіх: «Радійте у Господі. Радійте завжди в Господі; і знову кажу: радійте» (Флп.3,1.4,4)».
Святкуючи Пасху Христову і слухаючи ці заклики, і ми будемо радіти ні з чим незрівнянною великою радістю, так як «Великдень у нас свято із свят і торжество із торжеств. Пасха настільки перевершує всі торжества, наскільки сонце перевищує зорі »(Свят. Григорій Богослов).

Дорогі й улюблені брати і сестри!

Святкуючи Пасху Христову і радіючи Воскреслому Спасителю, потрібно пам'ятати, що живемо ми в непростий час і в суспільстві, оточеному злом і пороками.
Заради Воскреслого Господа благаю Вас, будьте добрішими і поблажливішими один до одного. Втілюйте заповідь про любов до ближнього, адже через економічні труднощі в скрутному становищі опинилися ветерани, літні люди, сироти, інваліди, багатодітні сім'ї, безробітні, бездомні, переселенці з Криму і Донбасу, покалічені війною воїни АТО.
Святкуючи Пасху Христову, будемо ж зберігати і примножувати нашу пасхальну радість, будемо прагнути бути свідками Христової істини, Його Воскресіння! Принесемо нашу радість нашим близьким, нашим сусідам, тим, з ким разом ми працюємо або вчимося, а особливо тим, хто перебуває поза церковною огорожею, хто не відчуває поки ще невимовної радості Воскресіння Христового.
Будемо милосердні, як Отець наш Небесний, будемо творити добрі справи, допомагаючи стражденним братам і сестрам нашим. Відвідаймо в Великодні дні хворих і немічних, сиріт, бідних і тих, хто сумує, конкретними, хоча б малими, справами любові і милосердя полегшимо їх тяготи.
У ці Пасхальні, світлі і радісні дні, коли все навколо сповнене божественного світла, я ще раз від усієї душі вітаю Вас, мої улюблені чада духовні, всечесні отці, іноки й інокині, брати і сестри зі святом Світлого Христового Воскресіння!
Бажаю Вам втішитись цим благодатним піром нашої Віри, зичу Вам міцного здоров'я, благополуччя і всього необхідного для життя і спасіння, бажаю Вам також, щоб любов Христова і милість Його ніколи не залишали Вас, особливо в цей складний і нелегкий час.
Нехай осяє Воскреслий Христос душі наші і зігріє серця наші на всіх життєвих шляхах і завжди вказує нам шлях до спасіння!
Нехай перебуває в душах і серцях наших мир Божий і нехай зникнуть у нас взаємна ворожнеча, злість, чвари і всякі розділення в церковному та громадському житті!
«Воскресіння день, і просвітимся Торжеством, і один одного обіймімо ... І ненавидящим нас, простимо все Воскресінням ...», бо

Христос Воістину Воскрес!

+ Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова
2018 р.
м. Хмельницький

 

© 2006-2010 Пресс-служба Хмельницкой Епархии УПЦ
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на сайт vladykaantoniy.org обов'язкове.

hosted by adgrafics inc.